Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Herman Goering - biografia, działalność, śmierć

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Hermann Wilhelm Göring  urodził się 12 stycznia 1893 roku w Rosenheim, na terenie Cesarstwa Niemieckiego. Był synem zamożnego i znanego urzędnika kolonialnego. W dzieciństwie i młodości wykazywał zarówno dużą inteligencję, jak i skłonność do bójek i kłótliwość, co powodowało problemy w nauce. Ostatecznie w związku ze swoim charakterem i skłonnościami postanowił wstąpić do armii i od 1912 roku był młodym oficerem.

W czasie I wojny światowej Goering służył w armii Cesarstwa Niemieckiego, stając się z czasem jedną z rozpoznawalnych postaci. Podczas wojny wstąpił do lotnictwa i okazał się utalentowanym pilotem myśliwca, prędko znajdując się w szeregach czołowych niemieckich asów. Po śmierci najlepszego niemieckiego pilota, Manfreda von Richtchofena („Czerwonego Barona”), przejął dowodzenie nad jego eskadrą Jasta 11. Do końca wojny zestrzelił 22 samoloty.

Po zakończeniu wojny powrócił do Niemiec i przez jakiś czas imał się różnych zajęć, był m.in. kurierem lotnicznym, studiował też na uniwestytecie. Wtedy też poznał swoją żonę. Od początku połowy lat 20. był coraz bardziej związany z ruchem nazistowskim, ostatecznie zostając jednym z jego czołowych działaczy; wstąpił do partii w 1922 roku.

Polecamy również:

  • Heinrich Himmler - biografia, działalność, śmierć

    Heinrich Himmler urodził się 7.10.1900 roku w Monachium, na terytorium Cesarstwa Niemieckiego. W młodości nic nie wskazywało na to, że wyrośnie z niego jeden z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości. Młody Himmler dorastał w niemieckiej patriotycznej rodzinie nauczyciela i otrzymał staranne wychowanie. Więcej »

  • Rudolf Hoess - biografia, działalność, śmierć

    Rudolf Hess należał do jednej z najważniejszych postaci wczesnego etapu formowania się NSDAP i początków III Rzeszy. Jako "szara eminencja" stojąca za Hitlerem, odgrywał on duży wpływ na kształtowanie się nowego reżimu, polityki zagranicznej i wewnętrznej. Tym ciekawszy jest więc jego nietypowy i prawie... Więcej »

  • Joseph Goebbels - biografia, działalność, śmierć

    Joseph Paul Goebbels urodził się 29 października 1897 roku w Rheydt, na terytorium Cesarstwa Niemieckiego. Jego rodzina była katolicka, ojciec pracował jako urzędnik państwowy. Podobnie jak wielu młodych chłopców w tym okresie Goebbels był wychowywany w duchu wielkoniemieckiego patriotyzmu i wierze w potęgę... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 2 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');