Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Mormoni - historia, religia (zasady), wielożeństwo. Mormoni w Polsce - strona 3

jest Bóg (także nazywany „Ojcem w Niebie”).  

Mormoni praktykują chrzest przez zanurzenie. Jest on udzielany dzieciom w 8 roku życia. Ponadto uznają także chrzest zastępczy, który przyjmuje się inne osoby m.in. za zmarłych, oraz rytuał Wieczerzy Pańskiej. Członkowie Kościoła spotykają się co niedzielę na wspólne nabożeństwa. Obchodzą Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

Wyznawcy Kościoła mormońskiego wierzą, że na kontynencie amerykańskim zostanie zbudowany Syjon (Nowa Jerozolima), a Chrystus będzie osobiście królował na Ziemi, która uzyska rajską świetność.

Do 1895 r. Mormoni dopuszczali poligamię, uzasadniając to tradycją patriarchalną Starego Testamentu, ale obecnie jest ona zakazana. Ważną rolę dla wyznawców Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dnia Ostatniego pełnią więzy rodzinne, które uznawane są za wieczne. Stąd mormoni mają zazwyczaj wielodzietne rodziny. Przywiązują wagę do starannego wychowania i wykształcenia swoich dzieci. Wszystkich wyznawców obowiązuje zakaz picia alkoholu, kawy, herbaty, używania tytoniu  i innych szkodliwych substancji.

Kościół utrzymuje się z dziesięciny –  każdy jego członek oddaje na rzecz wspólnoty 10 procent swoich dochodów. Zasada ta ma

Zobacz również

Losowe zadania

 • Modyfikacje łodygi roślin nasiennych

  Łodyga jest organem, który przede wszystkim utrzymuje roślinę w pionie. Są jednak rośliny, u których pełni ona dodatkowe funkcje. Podaj po jednym przykładzie rośliny, u której łodyga ma funkcję: spichrzową -  magazynującą wodę - czepną - rozmnażania wegetatywnego - 

  0 Odpowiedz Więcej
 • Tkanki roślinne

  Wymień rodzaje tkanek występujących w roślinach.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Wskaż zdania fałszywe

  Poniżej zebrano kilka stwierdzeń dotyczących właściwości litowców. Wskaż te zdania, które są fałszywe: 1. Litowce w tlenkach znajdują się na +1 stopniu utlenienia, natomiast w wodorkach na -1 2. Litowce w reakcji z wodą z wodą tworzą obok roztworu zasady gazowy wodór 3. Charakter zasadowy wodorotlenków l...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Starożytni autorzy i ich dzieła

  Połącz nazwisko z krótkim opisem postaci autora oraz tytułem dzieła. Następnie ułóż autorów w porządku chronologicznym (zacznij od najdawniejszego).

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równania reakcji lizyny

  Lizyna jest jednym z egzogennych aminokwasów, wchodzącym w skład w białek histonowych wiążących DNA. Jej budowę opisuje wzór półstrukturalny: H2N-CH(-(CH2)4NH2)-COOH Zapisz równania reakcji lizyny z kwasem solnym, wodorotlenkiem sodu oraz etanolem.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 1 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11