Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Opis zwierzęcia po angielsku - strona 2

Ma wielką farmę, na której trzyma kurczaki, kaczki, krowy, świnie, konie itd. Jest tu także trochę zwierząt domowych, takich jak: psy, koty, króliki, rybki i papuga. Chciałabym opisać tę ostatnią, ponieważ jest wyjątkowa.

Papuga wygląda jak zwykły ptak tego rodzaju. Ma piękne upierzenie i duży twardy dziób. Jej okrągłe oczy umieszczone są po obu stronach głowy. Ogon składa się z kilku długich, kolorowych piór. Jednak nie jest to normalny ptak. Ta papuga potrafi gadać, albo może powinnam powiedzieć – potrafi imitować ludzki głos. Wierzcie lub nie, ale czasem trudno jest odróżnić słowo mówione przez papugę od słowa mówionego przez jakąkolwiek inną osobę.

Mimo że naukowcy twierdzą, iż papugi powtarzają dźwięki bezmyślnie, uważam że ta jest bardzo inteligentna i dużo rozumie. Wujek kupił ją od jakiegoś starego marynarza pięć lat temu. Była już wtedy wytrenowana, żeby mówić wiele słów i robić konkretne rzeczy. Ale od tego czasu nauczyła się nowych trików i dziś potrafi się z nami bawić. To najbardziej zadziwiające zwierzę, jakie kiedykolwiek spotkałam.


DICTIONARY - SŁOWNICZEK
an animal lover – miłośnik zwierząt
a farm – farma, gospodarstwo
domesticated animals – zwierzęta domowe
a parrot – papuga
unique – wyjątkowy
ordinary – zwyczajny
plumage – upierzenie
a beak - dziób
a tail – ogon
feathers – pióra
to imitate human voice – imitować ludzki głos
to tell the difference between – odróżniać
to repeat sounds thoughtlessly – powtarzać dźwięki bezmyślnie
a sailor – marynarz
trained – wytrenowany
amazing – niezwykły, zadziwiający

Zobacz również

 • Opis psa po angielsku

  My dog's name is Dakar. It is a German Shepherd and he is 7 years old. Dakar has got brown eyes and long thick dark coat. He is quite big and heavy - he weighs almost 50 kilos. What I like most about him, are his ears.

  Więcej
 • Opis kota po angielsku

  I have never had a cat. The reason is quite simple - my sister is allergic to them, so it has always been out of the question. Allergy symptoms include sweeling, sneezing, itchy skin and severe breathing problems.

  Więcej

Losowe zadania

 • Obliczenia procentowe

  Oblicz liczbę, której 30% to 35.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Fazy pracy serca

  Opisz fazy pracy serca.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Typy znaków

  Pogrupuj podane znaki i przyporządkuj do odpowiednich kategorii (wskaźników, ikon, symboli):   znak zakazu wjazdu rysunek mężczyzny i kobiety na drzwiach toalety wyraz kot krzyż na szczycie wieży kościelnej wyraz "kwa, kwa" znak "stop" pukanie do drzwi ksieżyc i gwiazda na fladze Turcji odgłos "kliknięcia" kałuża ...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Elektron poruszający się w kondensatorze

  Jaka jest różnica potencjałów między okładkami kondensatora oraz jakie jest natężenie pola elektrostatycznego między okładkami kondensatora, jeżeli elektron poruszający się prostopadle do okładek tego kondensatora po przejechaniu drogi 3mm uzyskał prędkość 3*105 m/s?

  0 Odpowiedz Więcej
 • Praca i moc

  Sportowiec o wadzę 80 kg skaczący o tyczce, w chwili odbicia osiaga prędkość równą 5 m/s w czasie 2*10-2 sekundy. Jaką pracę i moc w tym czasie wykonuje?

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (2)
Wynik działania 5 + 1 =
Magda
2018-02-11 20:15:31
Można opis królika pliss magda
Anabelle
2017-09-17 10:45:19
Aha a dlaczego ni ma innych zwierząt tylko papuga? ._.
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11