Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Mormoni - historia, religia (zasady), wielożeństwo. Mormoni w Polsce - strona 5

pierwotnego Kościoła Chrystusa; ma kształt taki, w jakim Zbawiciel ustanowił go w Nowym Testamencie. Mormoni nie uznają wyznań wiary (credo), które powstały w trzecim i czwartym wieku i są obecnie podstawą wierzeń w większości kościołów chrześcijańskich.

Mormoni w Polsce

Mormoni przybyli do Polski z Niemiec w latach 20-tych XX w i pierwszy ośrodek założyli we wsi Zełwągi na Mazurach. Jako związek religijny zostali zarejestrowani przez państwo w 1977 r. Obecnie ich Kościół liczy ponad tysiąc członków i ponad 150 misjonarzy. Główna siedziba znajduje się w Warszawie. W języku polskim wydawane są liczne książki i broszury informacyjne. Misjonarzy Kościoła można spotkać na ulicach m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Sosnowcu, Szczecinie i w Kielcach.

Zobacz również

Losowe zadania

 • Modyfikacje łodygi roślin nasiennych

  Łodyga jest organem, który przede wszystkim utrzymuje roślinę w pionie. Są jednak rośliny, u których pełni ona dodatkowe funkcje. Podaj po jednym przykładzie rośliny, u której łodyga ma funkcję: spichrzową -  magazynującą wodę - czepną - rozmnażania wegetatywnego - 

  0 Odpowiedz Więcej
 • Tkanki roślinne

  Wymień rodzaje tkanek występujących w roślinach.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Wskaż zdania fałszywe

  Poniżej zebrano kilka stwierdzeń dotyczących właściwości litowców. Wskaż te zdania, które są fałszywe: 1. Litowce w tlenkach znajdują się na +1 stopniu utlenienia, natomiast w wodorkach na -1 2. Litowce w reakcji z wodą z wodą tworzą obok roztworu zasady gazowy wodór 3. Charakter zasadowy wodorotlenków l...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Starożytni autorzy i ich dzieła

  Połącz nazwisko z krótkim opisem postaci autora oraz tytułem dzieła. Następnie ułóż autorów w porządku chronologicznym (zacznij od najdawniejszego).

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równania reakcji lizyny

  Lizyna jest jednym z egzogennych aminokwasów, wchodzącym w skład w białek histonowych wiążących DNA. Jej budowę opisuje wzór półstrukturalny: H2N-CH(-(CH2)4NH2)-COOH Zapisz równania reakcji lizyny z kwasem solnym, wodorotlenkiem sodu oraz etanolem.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 3 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11