Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Modlitwa o uwolnienie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Modlitwa o uwolnienie jest rozkazem wydawanym złemu duchowi w imię Jezusa, aby przestał dręczyć konkretną osobę i odszedł do czeluści piekielnych. Nie należy jej zatem interpretować jako prośby skierowanej do Chrystusa, aby wyrzucił złego ducha. Nie jest również egzorcyzmem. Egzorcyzm jest bowiem przeprowadzany nad osobą, u której stwierdzono opętanie diabelskie i jest równoznaczny z przeprowadzeniem obrzędu liturgicznego według Rytuału Rzymskiego. Opętanie zdarza się jednak rzadko, zatem i sama potrzeba sprawowania egzorcyzmu nie pojawia się często. Inaczej sprawa wygląda z modlitwą o uwolnienie.

Przede wszystkim może być ona odmawiana zarówno jako modlitwa osobista (prywatna), jak i  modlitwa wspólnotowa; na głos bądź w myślach. Jej celem jest usunięcie działania złych duchów wywierających od zewnątrz zły wpływ na ciało i psychikę człowieka. Ten zły wpływ może przejawiać się w różnoraki sposób m.in. przez: nerwice, udręki psychiczne, lęki, akty agresji, myśli natrętne itp. Jeśli takie zachowanie nie ma podłoża chorobowego, wówczas modlitwa o uwolnienie jest potrzebna.

Jej treść nie jest ściśle określona; istnieją pewne formuły, jednak można samemu ułożyć tę modlitwę. Ważne jest

Polecamy również:

 • Rodzaje modlitwy

  błogosławieństwo, adoracja, modlitwa prośby, modlitwa dziękczynienia i modlitwa uwielbienia. Więcej »

 • Modlitwa prywatna i publiczna

  Modlitwa prywatna jest modlitwą jednej osoby (lub jednej rodziny), która modli się za siebie bądź za innych bez udziału Kościoła. Może przyjmować różne formy, tj. może być cicha, głośna, śpiewana. Więcej »

 • Formy modlitwy

  Wśród form modlitwy wyróżnia się: modlitwę ustną, rozmyślanie oraz kontemplację. Więcej »

 • Wyznanie wiary (credo)

  Wiara jest odpowiedzią dawaną Bogu – odpowiedzią na Jego Objawienie. „Wierzyć” to znaczy poddać się Panu i być całkowicie posłusznym Jego woli. Wiara jest łaską, darem Bożym.  Więcej »

 • Modlitwa Ojcze Nasz

  Modlitwa Ojcze Nasz wywodzi się z Ewangelii i jest uważana za podstawową modlitwę chrześcijańską. Została spisana przez św. Łukasza (wersja krótsza – pięć próśb) i św. Mateusza (wersja rozszerzona – siedem próśb). Modlitwę Ojcze Nasz przekazał uczniom sam Jezus Chrystus. Więcej »

Komentarze (0)
1 + 1 =