Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka Wertera - strona 4

Ostatnio komentowane
uuu
ry • 2020-02-25 15:41:46
"Jednostką w układzie SI jest km/m3" - dosłowny cytat... Może warto czytać, co się n...
Andrzej • 2020-02-25 09:13:29
xdxdxd
sto ciechanów • 2020-02-24 17:46:43
hmmm....
darioo • 2020-02-24 17:02:21
Dziękuję za to. Bardzo pomocne.
MatyldaQ • 2020-02-23 16:39:13
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

w nią lampkę, natomiast jawią się na białej ścianie barwne obrazy! A choćby były one tylko przelotnymi złudami, to jednak są nam szczęściem.

Można jednak przypuszczać, że obiektem uczucia Wertera nie jest sama Lotta, ale romantyczne marzenie o kobiecie. Młodzieniec wybiera kobietę nieosiągalną, ponieważ nie chce konfrontować swojego wyobrażenia z rzeczywistością. Tym samym jego miłość staje się autodestrukcyjna, stanowi bowiem argument uzasadniający akt samobójczy.

Wnioski

Werter jest mężczyzną, który lekceważy wartości materialne, natomiast kieruje się w stronę poznawania natury i własnego wnętrza. Nie obchodzą go również kwestie historyczne czy społeczne, wręcz przeciwnie, ostentacyjnie je pomija, akcentując swój bunt wobec konwenansów. Jego kontestacja twardych praw rzeczywistości nie realizuje się jednak w żadnych konkretnych czynach, jest raczej swoistą deklaracją. Największe znaczenie ma dla Wertera chorobliwa namiętność, która doprowadza bohatera do śmierci, ale jednocześnie sprawia, że jego krótkie życie staje się niezwykle intensywne.

Polecamy również:

  • Werter jako bohater romantyczny

    Werter to postać wyalienowana z życia towarzyskiego i typowy samotnik. Z nikim nie udaje mu się nawiązać bliskiej więzi. Można więc powiedzieć, że jest romantycznym outsiderem. Ponadto jego niekorzystne relacje ze światem i innymi pogłębia nieszczęśliwa miłość do pięknej Lotty, zaręczonej z Albertem. Jego uczucie... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 4 =