Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Przypowieść o Synu Marnotrawnym - streszczenie i plan wydarzeń

Streszczenie

Pewien człowiek miał dwóch synów. Młodszy z nich zażądał od ojca swojej części majątku. Gdy ją dostał, postanowił opuścić dom. Zawędrował do dalekiej krainy i żył bardzo rozrzutnie. Kiedy już wszystko roztrwonił i dotknął go panujący w kraju głód, udał się do jednego z bogatszych mieszkańców i poprosił o służbę. Został przyjęty jako świniopas. Był on bardzo głodny, jednak odmawiano mu nawet trocin, którymi karmiono świnie. Wówczas człowiek ten pomyślał, iż w domu jego ojca jest wielu służących i wszyscy mają co jeść, zatem i on powinien wrócić do domu i przeprosić ojca za swoje czyny. Syn czuł, że źle uczynił, toteż zamierzał poprosić ojca, aby przyjął go za jednego ze swoich sług, bo nie czuł się godnym bycia dłużej jego synem.

Gdy był już blisko domu, zobaczył go ojciec i bardzo się ucieszył. Kazał dać mu najlepsze szaty, pierścień na palec oraz sandały na nogi. Zabił też tłuste cielę i radował się z powrotu syna.

Starszy syn pracował wówczas w polu. Gdy wracał do domu zobaczył światła i muzykę. Zobaczywszy, iż na cześć młodszego syna ojciec kazał zabić cielę, bardzo się rozgniewał i nie chciał wejść do domu.

Wówczas wyszedł do niego ojciec. Syn zarzucił mu, iż on nigdy

Zobacz również

  • Przypowieść o Synu Marnotrawnym - opracowanie (interpretacja, czas i miejsce akcji, geneza)

    Przypowieść o synu marnotrawnym porusza więc problem wybaczania drugiemu człowiekowi. Z jednej strony wskazuje, iż rzeczą ludzką jest popełniać błędy, dlatego tym, którzy zrozumieli, należy je wybaczać, z drugiej -  prezentuje bezgraniczne miłosierdzie Boga, który wybaczy każdemu, który zgrzeszył, lecz ża...

    Więcej
  • Przypowieść o Synu Marnotrawnym - bohaterowie

    Młodszy z braci jest tytułowym synem marnotrawnym. Najpierw domagał się swojej części majątku, którą następnie roztrwonił, żyjąc bardzo rozrzutnie. Gdy zaczął doskwierać mu głód i nie potrafił zarobić na swoje utrzymanie, zrozumiał jak bardzo źle postąpił. Postanowił wrócić do domu swojego ojca i prosić...

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (2)
Wynik działania 2 + 5 =
kluk
2016-09-20 13:04:30
spk bardzo pomocne
AnonimekxD
2016-02-18 09:24:10
Streszczeniw pomocne!! ;P
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11