Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Barbara Gawryluk, Moje Bullerbyn – opracowanie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Geneza

Książka Barbary Gawryluk została wydana w 2010 roku i od razu zyskała sobie przychylność odbiorców, jak i środowiska krytyków. Ze względu na poruszane w niej problemy uznaje się ją za powieść przeznaczoną nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również rodziców, którzy podejmują się pracy zarobkowej za granicą.

 

Problematyka

Powieść skupia w sobie dwa zasadnicze wątki: typowe problemy dzieci w wieku szkolnym, a więc kwestię akceptacji rówieśników, rozwijania swoich pasji, przywiązywania się do swojej przestrzeni, „małej ojczyzny”, budowanie swojej świadomości społecznej oraz zagadnienia ściśle związane z przymusową zmianą otoczenia i to o tyle gwałtowną, że wiążącą się z koniecznością wyjazdu do innego kraju i odnalezienia się w zupełnie obcej kulturze. Większość ludzi wyjeżdżających za granicę z pewnością doskonale zrozumie wewnętrzne rozdarcie głównej bohaterki (dziewięcioletniej dziewczynki) między dwoma krajami i emocje związane z wyjazdem z ojczyzny.

W pewnym sensie jest to pouczająca opowieść-poradnik o tym, jak poradzić sobie z problemem emocjonalnym towarzyszącym sytuacji emigracyjnej, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

 

Styl i język

Barbara Gawryluk napisała

Polecamy również:

  • Barbara Gawryluk, Moje Bullerbyn – bohaterowie

    Główna bohaterka i narratorka powieści Barbary Gawryluk. Ma dziewięć lat i wraz z rodzicami i dwójką młodszych braci mieszka w Krakowie. Niestety rodzina musi opuścić miasto, a nawet kraj, z powodu pogarszającej się sytuacji finansowej. Więcej »

  • Mali bohaterowie

    „Mali bohaterowie” to sześć opartych na faktach opowieści o młodych ludziach, którzy w sytuacji zagrożenia wykazali się odpowiedzialnością i zimną krwią, ratując życie innych. Historie małych bohaterów opisała Barbara Gawryluk. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =