Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka Małgorzaty

Ostatnio komentowane
essa
knopers • 2020-01-20 18:18:59
wy janusze spod biedronki hahahaha
ema • 2020-01-20 15:59:52
ELUWINA
KISIELEK • 2020-01-20 14:56:57
Fajne takie
Jarek • 2020-01-20 13:56:14
masno ni
Papryk • 2020-01-20 07:15:50
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Małgorzata to jedna z bohaterek słynnej powieści Bułhakowa. Jest ona ukochaną Mistrza, którego pewnego dnia spotyka przypadkiem podczas spaceru. Z pewnością Bułhakow uczynił z niej kreację wyjątkową i niezapomnianą, która na trwałe wpisała się w literacki kanon kobiecych postaci.

Niespełniona żona

Małgorzata to piękna, trzydziestoletnia kobieta, która od wielu lat jest żoną wysokiego urzędnika robiącego karierę naukową. Przy boku męża niczego jej nie brakuje, ale Małgorzata nie czuje się szczęśliwa. Celem bohaterki nie są bowiem zaszczyty i materialne profity, ale przede wszystkim miłość. Kobieta mocno wierzy w jej istnienie i jest przekonana, że prawdziwe uczucie nie musi iść w parze ze związkiem małżeńskim. Miłość w jej pojęciu to przede wszystkim relacja dwóch niezależnych dusz, do której nie ma dostępu żadna ziemska biurokracja.

Romantyczna kochanka

Kiedy zatem Małgorzata zakochuje się w Mistrzu, jest gotowa zrobić wszystko dla swojego uczucia. Nie dba o społeczne konwenanse i zostaje kochanką pisarza. Czuje się przy nim szczęśliwa i spełniona, mimo że nie może on jej oferować luksusowego życia, do jakiego przywykła. Miłość jest dla bohaterki wartością najwyższą, dlatego, kiedy

Polecamy również:

  • Charakterystyka Mistrza

    Mistrz to jeden z bohaterów powieści Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Jest on wybitnym pisarzem, który cierpi z powodu niemożności opublikowania dzieła swojego życia. Jako artysta bohater musi się zmierzyć z absurdem totalitarnego porządku. Nie jest jednak postacią przegraną, wręcz... Więcej »

  • Świta Wolanda – charakterystyka

    Świta Wolanda jest tyleż tajemnicza, co groteskowa. Należą do niej Behemot, Azazello, Abbadon, Korowiow-Fagot i Hella. Podstawową rolą świty Wolanda jest zorganizowanie wielkiego corocznego balu. Przy okazji bohaterowie ci przyczyniają się do zachwiania totalitarnego porządku, ujawniają wady systemu i karzą... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =