Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Seweryna Szmaglewska, Czarne stopy – streszczenie

Ostatnio komentowane
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Na indeksie ksiąg zakazanych byłą również Biblia! A więc nie byle co.
Korek • 2020-02-18 21:26:53
A np. CO systemem przedrostków to będzie po prostu tlenek węgla?
Mateusz • 2020-02-18 17:27:25
smutne
m • 2020-02-14 22:58:19
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Tytułowe Czarne stopy to nazwa harcerskiej drużyny, którą dowodził Andrzeja Wróbel. Zespół tworzyli chłopcy mieszkający razem w internacie. Właśnie planują wakacyjny wyjazd z Góry Świętokrzyskie. Ich opiekun planuje zabrać wszystkich chętnych chłopców, pomimo tego, że inny opiekunowie odradzają mu to jako zbyt wielką odpowiedzialność. W tym gronie jest jeden chłopak, któremu ojciec-alkoholik nie chce pozwolić na wyjazd.

Wycieczka odbyła się dużą ciężarówką, prowadzoną przez rodzica jednego z chłopców z drużyny. Podczas jazdy wszyscy planowali co będą robić gdy dotrą na miejsce. Jedynie Marek nie uczestniczył w tych ekscytujących rozmowach. Od zawsze był zresztą odosobniony, cały czas martwił się o swojego ojca nadużywającego alkoholu.

Pierwszą rzeczą jaką Czarne Stopy zrobiły po dotarciu na miejsce to rozbicie obozu i przygotowanie ogniska. Kolejne dni upływały im na beztroskich zabawach – wykonywali również różne polecenia, które wydawał im drużynowy Andrzej. W pewnym momencie z obozu zaczynają znikać cenne zapasy żywności – to napawa wszystkich niepokojem i lekki, wesoły czas szybko się kończy. Chłopcy zaczynają podejrzewać siebie nawzajem – głównego winnego upatrują w tajemniczym

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 2 =