Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Marek Bieńczyk, Terminal – streszczenie - strona 2

Czarów czy Tomka na Czarnym Lądzie.

Dowiadujemy się, że kobieta większość wiosny spędza w bibliotece oraz na rysowaniu portretów przechodniów.

W tym momencie następuje zmiana miejsca akcji książki. Marek, podjadając marchewkę, obserwuje jak jego ukochana tańczy tango z niejakim Noir Tango, który wszędzie chodził za kobietą. Marek tworzy wiersz dla kobiety. Nadchodzi czas Bożego Narodzenia, bohaterowie znów przebywają na wyciecze. Marek dostaje pudełko czekoladek, a następnie para odbywa świąteczny taniec i udają się do jej hotelowego pokoju.

Marek obserwuje śpiącego Noir Tango i porównuje go do Prometeusza wygłaszając dość tajemniczy i enigmatyczny monolog. Narrator-bohater zdradza, że jest pisarzem i tworzy powieści w stylu „płaszcza bez szpady”. W noc sylwestrową bohaterowie odbywają noworoczny taniec. Marek zamawia u orkiestry utwory bluesowe, które mają być wygrywane aż do północy. Całą noc spędzają w ośrodku wypoczynkowym. W Nowym Roku para przeżywa jeszcze kilka burzliwych wydarzeń – ostatecznie kobieta postanawia wyjechać do swojej ciotki w Montrealu – Marek odwozi ukochaną na lotnisko i po powrocie do mieszkania postanawia zacząć pisać.

 

Zobacz również

  • Marek Bieńczyk, Terminal – opracowanie

    Powieść Terminal przyniosła Markowi Bieńczykowi największy rozgłos literacki. Została wydana w 1994 roku. Uznaje się ją za pierwszą książkę autora o miłości – wątek ten ujawnia się już w pierwszym jej zdaniu. Terminal stanowi uzasadnienie dla powszechnego określenia pisarza jako postmodernisty.

    Więcej
  • Marek Bieńczyk, Terminal – bohaterowie

    Jest głównym bohaterem i narratorem powieści Marka Bieńczyka. Dowiadujemy się, że jest studentem, który otrzymał stypendium na wyjazd do Francji, gdzie poznaje kobietę, z którą nawiązuje romans. Ich relacja stanowi oś fabularną książki.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 1 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11