Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Marek Bieńczyk, Terminal – bohaterowie

Ostatnio komentowane
lubie kupcie
kupcia • 2019-12-13 10:31:41
3
21 • 2019-12-12 19:49:22
Jest błąd w treści na samym początku drugiej informacji na temat planet wewnętrznych,...
Xxd • 2019-12-12 18:54:28
Skomentuj tekst
Adam • 2019-12-12 15:03:55
Szkoda komentować...
Vaspov • 2019-12-12 14:21:30
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Marek

Jest głównym bohaterem i narratorem powieści Marka Bieńczyka. Dowiadujemy się, że jest studentem, który otrzymał stypendium na wyjazd do Francji, gdzie poznaje kobietę, z którą nawiązuje romans. Ich relacja stanowi oś fabularną książki. Związek dwojga studentów jest dość nietypowy, burzliwy, pełen nieprzewidywalności. Wspólnie mieszkają, odbywają wyjazdy zagraniczne, spędzają czas na wypoczynku. Marek poznaje dziwne przyzwyczajenia swojej wybranki, jednak w pełni ją akceptuje. Niestety kobieta w którymś momencie postanawia odejść (wyjechać do swojej ciotki w Montrealu) co początkowo powoduje u Marka rozpacz. Mężczyzna bezskutecznie próbuje zatrzymać ją przy sobie. Ostatecznie okazuje się, że wyjazd ukochanej przyczynił się do rozkwitu impulsów twórczych u Marka. To na bohaterze spoczywają główne akcenty interpretacyjne powieści Bieńczyka. W pewnym sensie czytelnik może utożsamić się z jego wewnętrznymi problemami, dylematami, emocjami. Marek cierpi bowiem na samotność, doskwiera mu poczucie beznadziei i rozczarowania, a także ciągłego niespełnienia w różnych dziedzinach życia. Męczy go codzienność i związany z nią banał. Bohater-intelektualista ma bowiem wyższe aspiracje i po

Polecamy również:

  • Marek Bieńczyk, Terminal – opracowanie

    Powieść Terminal przyniosła Markowi Bieńczykowi największy rozgłos literacki. Została wydana w 1994 roku. Uznaje się ją za pierwszą książkę autora o miłości – wątek ten ujawnia się już w pierwszym jej zdaniu. Terminal stanowi uzasadnienie dla powszechnego określenia pisarza jako postmodernisty. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 4 =