Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sposób na Elfa - streszczenie

Ostatnio komentowane
KPK to podstawa prawna jednak nieograniczona do danego kraju dr Arletta Bolesta adwokat ...
Arletta Bolesta • 2019-04-21 08:49:52
karol jest najlepszy
KAROL • 2019-04-15 11:54:08
Ciekawe
Roster • 2019-04-14 13:56:04
Chyba autorowi kontrkultura pomyliła się z kulturą alternatywną. Polecam się doinform...
K2376 • 2019-04-13 13:14:03
szkoda, że nie ma nic na temat ''Tędy i owędy''. :(
młoda_polonistka • 2019-04-13 13:09:56
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Marzenia o lesie i oswojonym człowieku
Elf jest kundelkiem mieszkającym wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Erką w schronisku. Marzy, aby ktoś ich stamtąd zabrał. Wtedy mogliby oswoić sobie człowieka, który zabierałby ich na spacery i do lasu, a także mieliby w końcu spokój z wrednym huskym Rambo.

Przeprowadzka, pomysł Młodego i pewien niezwykły sen
Narrator powieści i jego syn wprowadzają się do nowego mieszkania. Młody po raz pierwszy spotyka wówczas dziewczynę - Karę, która wpada mu w oko. Podczas kolacji sugeruje ojcu, że powinni mieć psa, tak jak i jego nowa koleżanka. Choć tata nie jest przekonany do tego pomysłu, nie mogąc spać przeszukuje portal z ogłoszeniami sprzedaży psów, gdzie znajduje Elfa.
Tej samej nocy Elf śni o łąkach, lasach, bieganiu. Jest szczęśliwy jak nigdy dotąd.

Czy sen się spełni?
Narrator również  śnił o spacerach z psem. Z synem wspólnie podejmują decyzję, że przygarną Elfa. Czeka ich wizyta przedadopcyjna.
Erka zauważa, że Elf jest bardziej radosny. Pies przeczuwa, że spotka ich coś dobrego. 

Dzień, który w końcu musiał nadejść
Elf zostaje zabrany ze schroniska. Jest przerażony. Nie może pojąć tego co się dzieje i cierpi z powodu rozłąki z siostrą.
Nowy

Polecamy również:

  • Sposób na Elfa - plan wydarzeń

    1. Elfie marzenia o własnym człowieku 2. Przeprowadzka pisarza i jego syna do nowego mieszkania 3. Pierwsze spotkanie Młodego z Karą 4. Pomysł przygarnięcia psa Więcej »

  • Sposób na Elfa - opracowanie

    Czas i miejsce akcji Czas akcji: wydarzenia opisane w książce dzieją się współcześnie. Ich czas nie został konkretnie określony, ale jest to niedługo przed końcem roku szkolnego. Miejscem akcji jest głównie wrocławskie osiedle, blokowisko, a na nim mieszkanie pisarza, klatka schodowa i... Więcej »

  • Sposób na Elfa - bohaterowie

    Bohatrowie pierwszoplanowi Elf - Gdy poznajemy Elfa jest młodym, sześciomiesięcznym kundelkiem w typie owczarka niemieckiego zamieszkującym podwarszawskie schronisko. Mimo swojej sytuacji jest wesoły, skory do zabaw z innymi psami. Bardzo przywiązany do swojej siostry - Erki. Gdy trafia do nowego domu... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 1 =