Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sposób na Elfa - streszczenie

Ostatnio komentowane
No elo
Elo • 2019-10-16 18:14:00
nie fajne
wertyuiop[] • 2019-10-16 16:41:14
Podobno pan Erwin oprócz żony miał wiele związków nieformalnych z innymi kobietami. R...
Marcin • 2019-10-16 12:12:31
Podobno Alessandro Volta był bardzo pobożny. Codziennie uczęszczał na Mszę Świętą...
Marcin • 2019-10-16 12:06:53
Za to bombardowanie zakładów chemicznych w czasie agresji NATO na Serbię w 1999r. jest ...
Marcin • 2019-10-16 11:38:26
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Marzenia o lesie i oswojonym człowieku
Elf jest kundelkiem mieszkającym wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Erką w schronisku. Marzy, aby ktoś ich stamtąd zabrał. Wtedy mogliby oswoić sobie człowieka, który zabierałby ich na spacery i do lasu, a także mieliby w końcu spokój z wrednym huskym Rambo.

Przeprowadzka, pomysł Młodego i pewien niezwykły sen
Narrator powieści i jego syn wprowadzają się do nowego mieszkania. Młody po raz pierwszy spotyka wówczas dziewczynę - Karę, która wpada mu w oko. Podczas kolacji sugeruje ojcu, że powinni mieć psa, tak jak i jego nowa koleżanka. Choć tata nie jest przekonany do tego pomysłu, nie mogąc spać przeszukuje portal z ogłoszeniami sprzedaży psów, gdzie znajduje Elfa.
Tej samej nocy Elf śni o łąkach, lasach, bieganiu. Jest szczęśliwy jak nigdy dotąd.

Czy sen się spełni?
Narrator również  śnił o spacerach z psem. Z synem wspólnie podejmują decyzję, że przygarną Elfa. Czeka ich wizyta przedadopcyjna.
Erka zauważa, że Elf jest bardziej radosny. Pies przeczuwa, że spotka ich coś dobrego. 

Dzień, który w końcu musiał nadejść
Elf zostaje zabrany ze schroniska. Jest przerażony. Nie może pojąć tego co się dzieje i cierpi z powodu rozłąki z siostrą.
Nowy

Polecamy również:

  • Sposób na Elfa - plan wydarzeń

    1. Elfie marzenia o własnym człowieku 2. Przeprowadzka pisarza i jego syna do nowego mieszkania 3. Pierwsze spotkanie Młodego z Karą 4. Pomysł przygarnięcia psa Więcej »

  • Sposób na Elfa - opracowanie

    Czas i miejsce akcji Czas akcji: wydarzenia opisane w książce dzieją się współcześnie. Ich czas nie został konkretnie określony, ale jest to niedługo przed końcem roku szkolnego. Miejscem akcji jest głównie wrocławskie osiedle, blokowisko, a na nim mieszkanie pisarza, klatka schodowa i... Więcej »

  • Sposób na Elfa - bohaterowie

    Bohatrowie pierwszoplanowi Elf - Gdy poznajemy Elfa jest młodym, sześciomiesięcznym kundelkiem w typie owczarka niemieckiego zamieszkującym podwarszawskie schronisko. Mimo swojej sytuacji jest wesoły, skory do zabaw z innymi psami. Bardzo przywiązany do swojej siostry - Erki. Gdy trafia do nowego domu... Więcej »

Komentarze (1)
1 + 3 =
Komentarze
noob • 2019-10-14 16:16:49
glupie