Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sposób na Elfa - opracowanie

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas akcji: wydarzenia opisane w książce dzieją się współcześnie. Ich czas nie został konkretnie określony, ale jest to niedługo przed końcem roku szkolnego.

Miejscem akcji jest głównie wrocławskie osiedle, blokowisko, a na nim mieszkanie pisarza, klatka schodowa i dach jego bloku, gabinet weterynarza, sklep spożywczy, a także łąka i ogród Ewy. Zanim Elf zostaje zabrany ze schroniska, część wydarzeń odbywa się właśnie tam. 

Geneza

Książka została napisana pod wpływem prawdziwych wydarzeń związanych z przygarnięciem przez pisarza psa Elfa ze schroniska. 

Problematyka

Książka opisuje przygody psa Elfa - kundelka przygarniętego ze schroniska przez autora książki. Pisana jest z perspektywy dwóch bohaterów: pisarza i psa. Porusza problem adaptacji psa w nowym otoczeniu, trudności z tym związane, ale także mówi o właściwym traktowaniu go przez właścicieli. Autor przemyca cenne wskazówki dotyczące dbania o czworonoga. Pokazuje, że pies może być rzeczywiście najlepszym przyjacielem człowieka, który potrafi zarówno pocieszyć, jak i rozśmieszyć, ale także pomóc w ujęciu sprawcy włamań oraz ocalić kocie życie. W opisach przygód Elfa nie brakuje poczucia humoru.
To książka

Polecamy również:

  • Sposób na Elfa - streszczenie

    Marzenia o lesie i oswojonym człowiekuElf jest kundelkiem mieszkającym wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Erką w schronisku. Marzy, aby ktoś ich stamtąd zabrał. Wtedy mogliby oswoić sobie człowieka, który zabierałby ich na spacery i do lasu, a także mieliby w końcu spokój z wrednym huskym Rambo. Więcej »

  • Sposób na Elfa - plan wydarzeń

    1. Elfie marzenia o własnym człowieku 2. Przeprowadzka pisarza i jego syna do nowego mieszkania 3. Pierwsze spotkanie Młodego z Karą 4. Pomysł przygarnięcia psa Więcej »

  • Sposób na Elfa - bohaterowie

    Bohatrowie pierwszoplanowi Elf - Gdy poznajemy Elfa jest młodym, sześciomiesięcznym kundelkiem w typie owczarka niemieckiego zamieszkującym podwarszawskie schronisko. Mimo swojej sytuacji jest wesoły, skory do zabaw z innymi psami. Bardzo przywiązany do swojej siostry - Erki. Gdy trafia do nowego domu... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');