Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sposób na Elfa - opracowanie

Ostatnio komentowane
xDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDD • 2019-10-19 07:58:53
wew
wewe • 2019-10-17 19:56:19
No elo
Elo • 2019-10-16 18:14:00
nie fajne
wertyuiop[] • 2019-10-16 16:41:14
Podobno pan Erwin oprócz żony miał wiele związków nieformalnych z innymi kobietami. R...
Marcin • 2019-10-16 12:12:31
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas akcji: wydarzenia opisane w książce dzieją się współcześnie. Ich czas nie został konkretnie określony, ale jest to niedługo przed końcem roku szkolnego.

Miejscem akcji jest głównie wrocławskie osiedle, blokowisko, a na nim mieszkanie pisarza, klatka schodowa i dach jego bloku, gabinet weterynarza, sklep spożywczy, a także łąka i ogród Ewy. Zanim Elf zostaje zabrany ze schroniska, część wydarzeń odbywa się właśnie tam. 

Geneza

Książka została napisana pod wpływem prawdziwych wydarzeń związanych z przygarnięciem przez pisarza psa Elfa ze schroniska. 

Problematyka

Książka opisuje przygody psa Elfa - kundelka przygarniętego ze schroniska przez autora książki. Pisana jest z perspektywy dwóch bohaterów: pisarza i psa. Porusza problem adaptacji psa w nowym otoczeniu, trudności z tym związane, ale także mówi o właściwym traktowaniu go przez właścicieli. Autor przemyca cenne wskazówki dotyczące dbania o czworonoga. Pokazuje, że pies może być rzeczywiście najlepszym przyjacielem człowieka, który potrafi zarówno pocieszyć, jak i rozśmieszyć, ale także pomóc w ujęciu sprawcy włamań oraz ocalić kocie życie. W opisach przygód Elfa nie brakuje poczucia humoru.
To książka

Polecamy również:

  • Sposób na Elfa - streszczenie

    Marzenia o lesie i oswojonym człowiekuElf jest kundelkiem mieszkającym wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Erką w schronisku. Marzy, aby ktoś ich stamtąd zabrał. Wtedy mogliby oswoić sobie człowieka, który zabierałby ich na spacery i do lasu, a także mieliby w końcu spokój z wrednym huskym Rambo. Więcej »

  • Sposób na Elfa - plan wydarzeń

    1. Elfie marzenia o własnym człowieku 2. Przeprowadzka pisarza i jego syna do nowego mieszkania 3. Pierwsze spotkanie Młodego z Karą 4. Pomysł przygarnięcia psa Więcej »

  • Sposób na Elfa - bohaterowie

    Bohatrowie pierwszoplanowi Elf - Gdy poznajemy Elfa jest młodym, sześciomiesięcznym kundelkiem w typie owczarka niemieckiego zamieszkującym podwarszawskie schronisko. Mimo swojej sytuacji jest wesoły, skory do zabaw z innymi psami. Bardzo przywiązany do swojej siostry - Erki. Gdy trafia do nowego domu... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 5 =