Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sposób na Elfa - bohaterowie

Ostatnio komentowane
KPK to podstawa prawna jednak nieograniczona do danego kraju dr Arletta Bolesta adwokat ...
Arletta Bolesta • 2019-04-21 08:49:52
karol jest najlepszy
KAROL • 2019-04-15 11:54:08
Ciekawe
Roster • 2019-04-14 13:56:04
Chyba autorowi kontrkultura pomyliła się z kulturą alternatywną. Polecam się doinform...
K2376 • 2019-04-13 13:14:03
szkoda, że nie ma nic na temat ''Tędy i owędy''. :(
młoda_polonistka • 2019-04-13 13:09:56
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bohaterowie pierwszoplanowi

Elf - Gdy poznajemy Elfa jest młodym, sześciomiesięcznym kundelkiem w typie owczarka niemieckiego zamieszkującym podwarszawskie schronisko. Mimo swojej sytuacji jest wesoły, skory do zabaw z innymi psami. Bardzo przywiązany do swojej siostry - Erki. Gdy trafia do nowego domu stosunkowo szybko potrafi zaufać właścicielowi, a z czasem staje mu się całkowicie oddany.  Potrafi odczytywać jego emocje i na nie reagować. Nieco trudniej mu jest zaufać Młodemu. Jest ciekawy świata, uwialbia biegać z innymi psami, kocha spacery. Przyjacielski i towarzyski - potrafi zaprzyjaźnić się nawet z kotem. To, czego najbardziej nie lubi to weterynarz, a w szczególności zastrzyki, a także źli ludzie. Swoim nosem wyczuwa ich z daleka. Choć z reguły jest odważnym psem, to niektóre "ludzkie" przedmioty wzbudzają jego strach (np. deska klozetowa czy plecak). 

Duży (pseudonim nadany przez Elfa) - pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży, także tej o Elfie. Właściciel tego kundelka, ojciec Młodego, wdowiec. Po przeprowadzce do nowego mieszkania staje się współwłaścicielem psa, co zmienia jego życie. Posiada dużą wiedzę na temat dbania o niego. Jest odpowiedzialny. Oddany ojciec,

Polecamy również:

  • Sposób na Elfa - streszczenie

    Marzenia o lesie i oswojonym człowiekuElf jest kundelkiem mieszkającym wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Erką w schronisku. Marzy, aby ktoś ich stamtąd zabrał. Wtedy mogliby oswoić sobie człowieka, który zabierałby ich na spacery i do lasu, a także mieliby w końcu spokój z wrednym huskym Rambo. Więcej »

  • Sposób na Elfa - plan wydarzeń

    1. Elfie marzenia o własnym człowieku 2. Przeprowadzka pisarza i jego syna do nowego mieszkania 3. Pierwsze spotkanie Młodego z Karą 4. Pomysł przygarnięcia psa Więcej »

  • Sposób na Elfa - opracowanie

    Czas i miejsce akcji Czas akcji: wydarzenia opisane w książce dzieją się współcześnie. Ich czas nie został konkretnie określony, ale jest to niedługo przed końcem roku szkolnego. Miejscem akcji jest głównie wrocławskie osiedle, blokowisko, a na nim mieszkanie pisarza, klatka schodowa i... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 4 =