Agata Christie, Klątwa starej stróżki – streszczenie

Bohaterką opowiadania Agaty Christie jest pani Marple, staruszka uwielbiająca zagadki kryminalne. Odwiedza ją dr Haydock z nowo napisaną powieścią. Chce by pani detektyw spróbowała rozwiązać zagadkę w niej zawartą. W dalszych fragmentach następuje opis historii stworzonej przez pisarza.

Jej akcja rozpoczyna się w momencie gdy Harry (bohater) powraca do swojego miasteczka, w którym wiódł hulaszczy tryb życia. W jego wyniku popadł w poważne tarapaty finansów i długi, których nie był w stanie spłacić. Na jakiś czas wyjechał do Afryki, gdzie ożenił się z dość nieporadną i naiwną blondynką imieniem Luice. Z okazji powrotu Harry’ego jego sąsiedzi zorganizowali małe przyjęcie – poznajemy na nim siostrzenicę dr Haydocka, która darzy bohatera uczuciem. Tymczasem żona Harry’ego zupełnie nie mogła odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Gdy małżeństwo wraca do domu spotyka stróżkę Murgatroyd, która przeklęła ich i życzyła jak najgorzej. Jeszcze później podobna sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie.

W końcu Luice odwiedziła stróżkę z pytaniem dlaczego tak bardzo ich nienawidzi. Kobieta wyznała wówczas, że przez wiele lat mieszkała w domu, z którego ją wyrzucili.

Gdy stróżka po raz kolejny raz wygrażała

Polecamy również:

  • Agata Christie, I nie było już nikogo – streszczenie, plan

    Bohater powieści, Pan Owen zaprasza dziesięciu gości na małą wyspę zupełnie odizolowaną od reszty świata. Są to ludzie, którzy z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Po ich przybyciu dowiadują się, że ich gospodarz w ogólnie nie pojawi się w umówionym miejscu. Więcej »

  • Agata Christie, Śmiertelna klątwa – streszczenie

    Na książkę Agaty Christie składa się osiem opowiadań. Niektóre z nich połączone zostają ze sobą miejscem akcji – miasteczkiem St Mary Mead. Dochodzi do kilku kryminalnych zagadek, których rozwiązania podejmuje się detektyw – panny Marple. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 1 =
Ostatnio komentowane
jsha
lol xd • 2021-09-21 19:01:58
dizeki bardzo, gang sicario$ pozdrawia
sentino • 2021-09-21 18:53:22
extra dziękuje
lol • 2021-09-21 15:40:54
kozacki material
johncena • 2021-09-21 14:35:44
dzięki zrobiliście mi zadanie z polaka
Twoja Stara • 2021-09-20 16:27:02