Agata Christie, Śmiertelna klątwa – streszczenie

Na książkę Agaty Christie składa się osiem opowiadań. Niektóre z nich połączone zostają ze sobą miejscem akcji – miasteczkiem St Mary Mead. Dochodzi do kilku kryminalnych zagadek, których rozwiązania podejmuje się detektyw – panny Marple.

 

Azyl

Bohaterką jest młoda żona pastora Bunch Harmon, która sprzątając w kościele znajduje umierającego mężczyznę. Tuż przed oddaniem ducha nieznajomy wypowiada dziwne i niezrozumiałe dla kobiety słowa. Krewni zmarłego wydają się być mało przejęci jego zgonem, bardziej interesuje ich jego płaszcz. Panna Marple zaczyna wnikliwie badać całą sprawę.

 

Dziwny żart

Bohaterami jest dwójka narzeczonych, którzy po śmierci swojego krewnego mają otrzymać pokaźny spadek. W wyniku nieporozumienia zmarły wuj nie pozostawił im jednak żadnej części majątku. Tuż przed śmiercią miał on wykonać dziwny ruch, polegający na dotknięciu swojej własnej powieki. Znaczenie tego gestu jak również brak zapisu w testamencie miała wyjaśnić detektyw.

 

Narzędzie zbrodni

W miasteczku St Mary Mead pewna krawcowa znajduje zwłoki jednej z obywatelek. O śmierć kobiety zostaje oskarżony jej mąż, jednak panna Marple proponuje inne rozwiązanie tej tajemnicy.

 

Śmiertelna klą

Polecamy również:

  • Agata Christie, I nie było już nikogo – streszczenie, plan

    Bohater powieści, Pan Owen zaprasza dziesięciu gości na małą wyspę zupełnie odizolowaną od reszty świata. Są to ludzie, którzy z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Po ich przybyciu dowiadują się, że ich gospodarz w ogólnie nie pojawi się w umówionym miejscu. Więcej »

  • Agata Christie, Klątwa starej stróżki – streszczenie

    Bohaterką opowiadania Agaty Christie jest pani Marple, staruszka uwielbiająca zagadki kryminalne. Odwiedza ją dr Haydock z nowo napisaną powieścią. Chce by pani detektyw spróbowała rozwiązać zagadkę w niej zawartą. W dalszych fragmentach następuje opis historii stworzonej przez pisarza. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 1 =
Ostatnio komentowane
ee4
rr • 2021-10-20 19:19:10
xd
Łucja • 2021-10-20 17:24:00
XD
LOL • 2021-10-20 16:21:41
.
kadzionka • 2021-10-20 15:11:25
Dziekuje
MajMos • 2021-10-20 14:36:02