Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Księga dżungli - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

Ostatnio komentowane
masno ni
Papryk • 2020-01-20 07:15:50
tak
taj • 2020-01-19 20:40:35
Pomocne informacje.
Julita • 2020-01-18 10:37:03
iknhnni
polklll • 2020-01-17 13:54:01
NIe sądzĘ
UGA BUGA • 2020-01-16 18:08:43
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Szakal Tabaqui

Pierwszy powiadomił Ojca i Matkę wilk o pojawieniu się tygrysa Shere Khana w dżungli. Nie można było mu ufać, ponieważ gotowy był zdradzić za każdą ilość pożywienia.

Tygrys Shere Khan

Uważał się za władcę dżungli. Nienawidził Mowgliego i próbował go zabić, ponieważ uważał, że chłopiec może odebrać mu władzę.

Ojciec wilk

Przygarnął Mowgliego i przedstawił go radzie wilków, gdyż chciał, by chłopiec został uznany za członka stada.

Matka wilk

Wychowywała Mowgliego i była gotowa narazić własne życie, by uchronić chłopca przed niebezpieczeństwem.

Niedźwiedź Baloo

Uczył Mowgliego prawa dżungli i był do niego bardzo przywiązany. Kiedy chłopca porwały małpy, wraz z panterą Bagheerą wyruszył mu na pomoc.

Pantera Bagheera

Prawie wszędzie towarzyszyły Mowgliemu i ostrzegała go przed każdym niebezpieczeństwem. Przekonała naczelnika Akelę, by przyjął chłopca do plemienia wilków. Potem uratowała go, gdy był więziony przez plemię małp.

Wilk Akela

Naczelnik Wolnego Plemienia Wilków. Uznał Mowgliego za wilka i pozwolił mu zostać w dżungli. Potem pomógł chłopcu rozprawić się z tygrysem Shere Khanem. Obronił Mowgliego przed strzelcem Buldeo.

Strzelec Buldeo

Wrogo odnosił się

Polecamy również:

  • Charakterystyka Mowgliego

    Mowgli, czyli „Żaba” to dziecko wychowane przez wilki. Porwany w wieku dwóch lat przez tygrysa, dorasta w wilczej rodzinie. Jako małe dziecko jest „kruszynką, z dołkami w pulchnej buzi”, później staje się silny i zwinny. Więcej »

Komentarze (0)
1 + 3 =