Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Carl Gustaw Jung - biografia i poglądy

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Mądre to
Zbyszek • 2019-07-27 08:44:21
Sekta według przeciwników stosowania tego terminu jest elementem pseudonauki, nie uznawa...
uczen Jezusa • 2019-07-30 10:16:33
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA
Carl Gustav Jung biografia
Carl Gustav Jung (1910)

Carl Gustav Jung to jedna z najważniejszych osobowości nauk psychologicznych na świecie. Był on psychiatrą, psychologiem, antropologiem i teoretykiem kultury.

Urodził się w 1875 roku w Kesswil w Szwajcarii. Studiował na Uniwersytecie Bazylejskim, potem zamieszkał w Zurychu, gdzie zaczął praktykować jako asystent w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu Zuryskiego.

W 1903 roku ożenił się z Emmą Ruschenbach, niezwykle zamożną kobietą, co umożliwiło mu swobodne kontynuowanie badań naukowych bez potrzeby troszczenia się o kwestie materialne. Ze związku małżeńskiego przyszło na świat pięcioro dzieci. Jung nie był jednak wiernym mężem, nieustannie dopuszczał się zdrad (również ze swoimi pacjentkami). Jego kochanką była Sabina Spielrein, późniejsza psychoanalityczka, która, jak wynika z najnowszych badań, wywarła znaczny wpływ na teorie Junga.

W 1905 roku psychiatra po uzyskaniu habilitacji został ordynatorem Kliniki Psychiatrycznej. W tym czasie, zainspirowany teorią Zygmunta Freuda, nawiązał z nim kontakt i stał się jego gorliwym uczniem. Opracował tak zwany „test skojarzeniowy”, służący do wykrywania nieświadomych kompleksów pacjenta. Jego odkrycie stało się sławne i razem z Freudem został

Polecamy również:

  • Zygmunt Freud - biografia i poglądy

    Sigmund Freud to jeden z najbardziej znanych psychiatrów i psychologów XX wieku, który zasłynął z odkrycia podświadomości i zainicjował nurt zwany psychoanalizą. Freud urodził się w 1856 roku w Priborze w Austrii, pochodził z rodziny nieortodoksyjnych Żydów. Więcej »

  • John Watson - biografia i poglądy

    John Watson urodził się 1878 roku w Południowej Karolinie, w Stanach Zjednoczonych. Studiował psychologię na Uniwersytecie w Chicago. W 1903 roku uzyskał w tej dziedzinie doktorat, a od 1908 roku wykładał na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 3 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');