Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka pani Dulskiej

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Właścicielka kamienicy. Wygląda dość niechlujnie. Jej twarz jest tłusta i nalana, co wskazuje na to, że żyje w dostatku. Chodzi po domu w szlafroku, jej strój jest niedbały i nie do końca czysty. W pierwszej scenie ukazuje się w papilotach i w naddartej nieco na brzuchu, krótkiej, włóczkowej halce. Od rana gdera na wszystkich. Źle traktuje służbę.

Wymawia mieszkanie lokatorce, która chciała się otruć po tym, jak się dowiedziała, że mąż zdradza ją z służącą. W oczach Dulskiej kobieta sprowadziła na dom skandal. Jednocześnie Dulska wynajmuje mieszkanie pewnej kobiecie lekkich obyczajów i bierze od niej wysoki czynsz, lecz się jej nie kłania, a pieniądze, które od niej pobiera, przeznacza na podatki.

Dulska nie chce, by syn wychodził do nocnych kawiarni i zadawał się z „kokotami”, bo psuje rodzinie reputację. W związku z tym przymyka oko na jego zainteresowanie służącą. Nie zgadza się, by Hanka opuściła swoją posadę – woli, by Zbyszko zajął się w domu służącą, niż obnosił wstyd po ludziach.

Dulska jest zwolenniczką „prania brudów w czterech ścianach”. Gdy Hanka zachodzi w ciążę, Dulska chce ją wyrzucić, a gdy Zbyszko w przypływie złości oświadcza, że ożeni się z służącą, Aniela jest

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 3 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');