Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Pippi Pończoszanka - opracowanie (czas i miejsce akcji, interpretacja, bohaterowie) - strona 5

dorosłym.

Pan Nilsson

Dosyć niesforna małpka Pippi. Był to niewielki makak, który nosił niebieskie spodnie, żółty kubraczek i słomkowy kapelusz. Pan Nilsson był bardzo przywiązany do tytułowej bohaterki. Gdy zagubił się w czasie spaceru, znaleziono go przestraszonego i smutnego na drzewie.

Blom i Dunder Karlsson

Włóczędzy, którzy chcieli przywłaszczyć sobie pieniądze Pippi. Byli biedni i głodni, więc nie lękali się jej wielkiej siły. Kiedy dziewczynka bez problemu dała im radę, zgodzili się tańczyć z nią polkę w zamian za zwrócenie wolności. Zjedli z bohaterką kolację i otrzymali od niej po złotej monecie.

Dyrektor cyrku

Starszy mężczyzna, który prędko zezłościł się na Pippi. Najpierw kazał wyrzucić ją z namiotu cyrkowego, lecz osiłkom nie udało się tego uczynić. By pozbyć się dziewczynki zakłócającej przedstawienie, obluzował nawet mechanizm napinający linę.

Silny Adolf

W cyrku ogłoszono go najsilniejszym mężczyzną na świecie. Prędko jednak okazało się, że Pippi znacznie przewyższa go pod tym względem.

Pani nauczycielka

Kobieta robiła wszystko, by skoncentrować uwagę Pippi na nauce. Jednak chociaż jej starania były wielkie, nie udało się tego osiągnąć. Na początku złościła się na dziewczynkę, lecz poznawszy jej historię, wybaczyła jej niezbyt dobre zachowanie.

Policjanci

Chcieli zabrać Pippi do domu dziecka, by znalazła się tam pod opieką odpowiedzialnych osób. Ich działania spełzły jednak na niczym – dziewczynka okazała się sprytniejsza i silniejsza. Postanowili nikomu nie mówić o tym, co działo się w Willi Śmiesznotce.

Bengt i jego banda

Miejscowe łobuziaki. Kiedy gonili Villego, natknęli się na Pippi, która stanęła w obronie chłopca. Rudowłosa dziewczynka została przez nich wyśmiana, lecz udowodniwszy im swoją siłę, prędko ich uciszyła.

Zobacz również

Losowe zadania

Komentarze (1)
Wynik działania 1 + 5 =
wiki123
2015-11-03 18:18:40
Bardzo pomogło! :)
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28