Wydana w 1949 roku książka opisująca pobyt autora w gułagu, często porównywana do "Innego Świata" Herlinga-Grudzińskiego.
Józef Czapski, Na nieludzkiej ziemi
Polecamy również:
-
Józef Czapski, Na nieludzkiej ziemi – streszczenie
Na nieludzkiej ziemi Józefa Czapskiego składa się z trzech głównych części zatytułowanych: Wspomnienia starobielskie, Na nieludzkiej ziemi oraz Prawda o Katyniu. Więcej »
-
Józef Czapski, Na nieludzkiej ziemi – opracowanie
Pierwsze wydanie Na nieludzkiej ziemi miało miejsce w 1949 roku w Paryżu przez Instytut Literacki. Przez wiele lat podlegała ścisłej cenzurze. W Polsce książka została wydana kilkukrotnie – pierwszy raz w latach 80 w obiegu podziemnym. Legalnie ukazała się w 1990 roku nakładem wydawnictwa Czytelnik. Więcej »
-
Józef Czapski, Na nieludzkiej ziemi – problematyka
Książka Józefa Czapskiego porusza bolesny i tragiczny temat w polskiej historii. Opisując sowiecką rzeczywistość w czasie II wojny światowej autor przedstawia nam historie jednostkowych bohaterów, których życiorysy skłaniają do refleksji nad ludzkim życiem i jego wartością. Więcej »
-
Józef Czapski, Na nieludzkiej ziemi – bohaterowie
Głównym bohaterem i obserwatorem wydarzeń opisanych w reportażu Na nieludzkiej ziemi jest samo autor. Dzięki iście autobiograficznemu charakterowi utworu dowiadujemy się, że Józef Czapski pochodził z hrabiowskiego rodu. Więcej »