Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Wiedźmin, Miecz przeznaczenia - streszczenie - Granica możliwości, Okruch lodu, Wieczny ogień, Trochę poświęcenia, Coś więcej

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
SĄD SĄDEM A ,,SPRAWIEDLIWOŚĆ" TO ZUPEŁNIE INNA SPRAWA CHOĆ WIELU POCZCIWOTOM ZALEŻY...
LESZEK • 2020-01-24 09:05:27
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Granica możliwości

Geralt poznaje rycerza - Borcha Trzy Kawki. Jadą razem do zajazdu i tam rozmawiają o pracy wiedźmina. Przyznaje on, że za godziwą wypłatę może jechać na drugi koniec świata, by zabić potwora, ale nie zabija smoków. Dementuje też legendę - złote smoki, o których wiele się mówi, nie istnieją. Następnego dnia chcąc przejechać przez Hołopole spotykają zaporę - nie mogą przejść bez glejtu. Czeka tam też Jaskier, który opowiada im co się dzieje - w okolicy zauważono smoka, na którego podbój wyruszyła drużyna. Kiedy przyjeżdża czarodziej Dorregaray Geralt dowiaduje się, że jest tam również Yennefer i chce przekupić pilnującego, by go przepuścił. Trzy Kawki wyręcza go i dołączają do polujących na smoka. Między uczestnikami wyprawy zawiązują się frakcje. Wiedźmin pozostaje neutralny - jest tam tylko ze względu na czarodziejkę. Próbuje z nią porozmawiać, ale Yennefer jest wściekła - ostatnio widzieli się 4 lata wcześniej, kiedy Geralt odszedł bez słowa.

Następnego dnia wyruszają dalej. Kiedy idą lichym mostem spada lawina kamieni. Geralt i Yennefer przebiegają na drugą stronę, ale most zrywa się i wiedźmin zawisa na wbitym w drewno sztylecie, a czarodziejka trzyma się jego

Polecamy również:

  • Wiedźmin, Krew elfów - streszczenie

    Rozdział 1 Ciri śni się ucieczka z zamku. W koszmarach pojawia się rycerz w czarnej zbroi ze skrzydłami. Budzi się z krzykiem. Geralt próbuje ją uspokoić. Są w drodze do Kaer Morhen, wiedźmińskiego siedliszcza. Dziewczynka nie może sobie przypomnieć jak wydostała się z rodzinnego miasta podczas inwazji. W... Więcej »

  • Ostatnie życzenie - Andrzej Sapkowski

    Książka jest zbiorem 6 opowiadań o przygodach Geralta - wiedźmina, zabójcy potworów. Ułożone w odwrotnej chronologii opowiadania przeplatane są krótkimi wtrąceniami, “Głosami rozsądku”, które mówią o rekonwalescencji wiedźmina w świątyni Melitele u znajomej kapłanki... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 2 =