Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ostatnie życzenie - streszczenie - Wiedźmin, Ziarno prawdy, Mniejsze zło, Kwestia ceny, Kraniec świata

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głos rozsądku 1

Wiedźmina budzi kapłanka Iola - spędzają razem noc.

Wiedźmin

Opowiadanie rozpoczyna się od zdania “Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od bramy powroźniczej.”

Wiedźmin przyjeżdża do Wyzimy i idzie do mało popularnej karczmy. Miejscowym nie podoba się jego obecność i każą mu opuścić miasto. Kiedy atakują go broni się i ich zabija. Strażnikom, którzy chcą go pojmać, każe prowadzić się do grododzierżcy.

Geralt tłumaczy mu, że przybył z powodu ogłoszenia - trzeba odczarować królewską córkę. Grododzierżca opowiada mu całą historię - strzyga jest córką króla i jego siostry. Zarówno matka jak i córka zmarły zaraz po porodzie. Pochowano je we wspólnym sarkofagu w podziemiach zamku. Po kilku latach dziewczynka jako strzyga zaczęła zabijajać ludzi. Wszyscy przenieśli się do nowego zamku. Wśród wezwanych przez króla magów jeden stwierdził, że da się ją odczarować. Król postanowił, że zrobi wszystko, by tego dokonać - stąd ogłoszenie. Kilku śmiałków próbowało, lecz nikt nie wyszedł żywy z dworzyszcza.

Przy rozmowie z królem Foltestem Geralt potwierdza, że odczarowanie dziewczynki powinno być możliwe. Gdy król wychodzi możnowładcy proponują Geraltowi nagrodę

Polecamy również:

  • Miecz przeznaczenia - streszczenie

    Granica możliwości Geralt poznaje rycerza - Borcha Trzy Kawki. Jadą razem do zajazdu i tam rozmawiają o pracy Geralta. Przyznaje on, że za godziwą wypłatę może jechać na drugi koniec świata, by zabić potwora, ale nie zabija smoków. Dementuje też legendę - mówi rycerzowi, że złote smoki, o... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');