Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Harry Potter i Komnata Tajemnic - streszczenie

Ostatnio komentowane
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
SĄD SĄDEM A ,,SPRAWIEDLIWOŚĆ" TO ZUPEŁNIE INNA SPRAWA CHOĆ WIELU POCZCIWOTOM ZALEŻY...
LESZEK • 2020-01-24 09:05:27
Piszczałka "zamknięta" to piszczałka zamknięta obustronnie (jej długość fali to 2L...
Doktor • 2020-01-22 13:02:15
Artykuł należy uzupełnić o wykres funkcji P(t)=u(t)*i(t), ponieważ wartości skuteczn...
elfw • 2020-01-22 11:15:25
essa
knopers • 2020-01-20 18:18:59
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

1. Najgorsze urodziny

Są dwunaste  urodziny Harry’ego, ale nikt o tym nie pamięta. Od miesiąca jest w domu wujostwa, a nie dostał listu od żadnego ze swoich przyjaciół. Wieczorem wuj Vernon ma kolacje z ważnym klientem i liczy na podpisanie dużego kontraktu, dlatego Harry ma siedzieć w swoim pokoju i udawać, że nie istnieje.

2. Ostrzeżenie Zgredka

Gdy rozpoczyna się kolacja Harry odkrywa, że na jego łóżku siedzi skrzat domowy. Przybył, żeby ostrzec chłopca, by ten nie wracał do Hogwartu, bo czyha tam na niego niebezpieczeństwo. Okazuje się też, że Zgredek kradł wszystkie jego listy. Kiedy Harry nie chce obiecać, że nie wyjedzie, skrzat zbiega na dół i magicznie wywraca leguminę na środek kuchni z wielkim hałasem. Kiedy wuj tłumaczy się klientowi pojawia się sowa, która przyniosła list do Harry’ego, przez co klienci wybiegają. Wściekły wuj zamyka chłopca w jego pokoju i montuje kratę w oknie.

3. Nora

Harry’ego budzi stukanie do okna. Po drugiej stronie jest jego przyjaciel Ron ze swoimi braćmi w latającym samochodzie. Wyrywają kratę, pakują rzeczy i wywożą chłopca do swojego domu. Wzięli samochód bez zgody rodziców, więc po powrocie mama jest na nich wściekła, ale Harry’ego wita

Polecamy również:

  • Harry Potter i Czara Ognia - streszczenie

    1. Dom Riddle’ów Dom Riddle’ow jest owiany legendą - przed laty znaleziono tam wszystkich troje domowników martwych. Oskarżony o morderstwo został ogrodnik, ale został uwolniony z braku dowodów. Przez całe lata mieszkał nadal w domku ogrodnika pilnując pustego domu. W nocy widzi w... Więcej »

  • Harry Potter i kamień filozoficzny - streszczenie

    Akcja powieści rozpoczyna się w 1991 roku, kiedy jedenastoletni Harry Potter mieszka jeszcze w domu ciotki Petuni i wuja Vernona, przysparzając im ciągłych zmartwień rozmaitymi dziwnymi wydarzeniami, jakie dzieją się wokół niego. Więcej »

Komentarze (0)
3 + 1 =