Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Dynastia Miziołków - Streszczenie

Kwiecień

Opowieść rozpoczyna się w prima aprilis. Miziołek jest zawiedziony, że dorosłych nie bawią jego żarty. Chłopiec marzy o rowerze, ale mama ignoruje jego prośby. Klasowy kolega - Fifa, ma szczura, którego przynosi na lekcje. Szczur choruje od jedzenia petów. Zwierzątko ma młode i Miziołek chce wziąć jednego szczurka do domu. Cała rodzina oprócz Mamiszona wyraża aprobatę, więc w końcu i ona ulega. Po kłótniach imię zostaje wybrane przez losowanie - szczur nazywa się Ogryzek. Mama dzierga dla niego ubranko. Miziołek edukuje najmłodszą siostrę muzycznie - puszcza jej na słuchawkach rap.

Maj

Miziołek dostał pocztówkę od tajemniczej wielbicielki. Mama pod wpływem koleżanki zaczyna medytować. Weekend spędzają na działce. Miziołek z kolegami rozważa różne pomysły na biznes - od wróżenia po konsruowanie "pierdzików". Pewnego dnia Miziołek budzi się z gorączką, co daje mu nadzieję na kilka dni wolnych od szkoły. Kiedy następnego dnia temperatura spada, podgrzewa termometr. Rodzice orientują się, że udaje, więc dostaje tylko kleik (zalecenie lekarza), który przekonuje go do wyzdrowienia. Wymyśla listę gości na urodziny. W szkole odbywają się wybory miss, co powoduje popłoch wśród dziewczyn.

Zobacz również

 • Dynastia Miziołków - Bohaterowie

  Miziołek Dwunastoletni narrator opowieści. Jego przezwisko wzięło się z rymowanki, którą mówił w dzieciństwie - zamiast "aniołek, fiołek" mówił "aniołek, miziołek". Nie lubi swojego przezwiska, ale wszyscy tak do niego mówią. Swoją kreatywność wykorzystuje do wymyślania coraz to nowych figlów, z...

  Więcej
 • Dynastia Miziołków - opracowanie (czas i miejsce akcji, tematyka, geneza)

  Czas i miejsce Akcja rozgrywa się w ciągu jednego roku od 1 kwietnia do 31 marca. Miziołek krótko opisuje każdy dzień. Rodzina Miziołków mieszka w Warszawie, na co wskazuje wycieczka klasowa do Łazienek i na stare miasto. Większość akcji ma miejsce w domu Miziołka i szkole. Wakacje chłopiec spędza na kolonii w Pupkach,...

  Więcej
 • Dynastia Miziołków - problematyka

  Dojrzewanie Książka przedstawia reakcje nastolatka na dojrzewanie własne i jego rówieśników. Miziołek dostrzega zmiany fizyczne zarówno w sobie jak i w swoich koleżankach i kolegach. Dzięki humorystycznej konwencji książki problemy ukazane są w lekkim tonie.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (1)
Wynik działania 3 + 3 =
komi123
2019-05-29 17:17:21
modre
Ostatnio komentowane
fajnie
ls • 2020-04-01 13:17:22
Nie dokładnie o to mi chodziło ale przydatne. Pozdrawiam autora.
Mangle UwU • 2020-04-01 10:30:26
Bardzo słabe opracowanie jak na tak istotną książkę.
Andy • 2020-04-01 08:39:26
:)
ivany • 2020-04-01 08:22:17
prosze
Nina • 2020-04-01 07:36:38