Alchemik - bohaterowie

Santiago

Młody pasterz, który sprzeciwił się woli rodziców i zrezygnował z nauki w seminarium. Jest ciekawy świata, woli pilnować owiec niż zostać duchownym, pragnie poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Santiago jest otwarty na świat – to dlatego dostrzega znaki, potrafi spojrzeć w głąb swojego serca, rozmawiać z Pustynią, Wiatrem, Słońcem, a nawet Stwórcą. Jest wrażliwy, uczciwy i odważny. Nie poddaje się rozpaczy, z każdej porażki potrafi wyciągnąć naukę i dalej dążyć do celu. Główny bohater to człowiek młody, poznający dopiero świat i samego siebie.

Alchemik

Mędrzec, guru, człowiek, który posiadł największe tajemnice, stworzył Eliksir Długowieczności i Kamień Filozoficzny. Potrafi czynić cuda, rozumie znaki i potrafi wskazać właściwą drogę. To on jest przewodnikiem Santiaga, doprowadza go do piramid.

Melchizedech

Król Salem, wcielenie starotestamentowego Boga. Wyjaśnia chłopcu, czym jest Własna Legenda i namawia go, by za nią podążał. Zabiera co dziesiątą owcę ze stada bohatera, tak jak kiedyś zabrał dziesięcinę od Abrahama.

Fatima

Prawdziwa miłość Santiaga, kobieta pustyni, rozumiejąca, że mężczyzna musi podążać za swoim skarbem. Potrafi czekać.

Sprzedawca Kryształów

Starzec, który całe życie spędził w sklepie z kryształami. Jest dobrym i pobożnym człowiekiem, jednak nie ma odwagi niczego w życiu zmieniać. Marzy o pielgrzymce do Mekki, a jednocześnie wie, że nigdy tego marzenia nie urzeczywistni:

(…) Przyzwyczaiłem się do mojego losu (...) w tym sklepie jest dokładnie taka przestrzeń, jakiej zawsze pragnąłem. I nie chcę tego zmieniać, bo nie wiem jak. Ot, przywykłem do siebie takiego, jakim jestem (…).

Anglik

Towarzysz Santiaga podczas podróży karawaną. Pragnie zgłębić najważniejsze tajemnice alchemiczne. W tym celu studiuje setki ksiąg, dopiero spotkanie z Alchemikiem uświadamia mu, że powinien po prostu sam spróbować dokonać cudu.

Cyganka

Potrafi wyjaśniać sny. Sen Santiaga jest oczywisty, jednak Cyganka wie, że zawiera prawdę, dlatego nie żąda zapłaty, tylko dziesiątej części skarbu.

Polecamy również:

Komentarze (2)
Wynik działania 2 + 5 =
Wika Smektała
2020-04-17 10:31:47
Odpowiedź jest zgodna z tekstem w podręczniku
Jakub
2018-02-14 11:04:59
Dzięki pomocne
  • Najnowsze
  • Losowe
Ostatnio komentowane
Uczycie dzieci głupot powtarzacie te same teorie wykrzywionej zakłamanej historii
• 2024-06-20 16:36:24
ok
• 2024-06-05 13:52:17
nadal nie umiem tego napisać
• 2024-06-04 10:48:42
Mógłby być jeszcze do tego cały utwór napisany.
• 2024-06-03 19:41:43