Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Afryka Kazika - opracowanie

Czas akcji

Akcja książki dzieje się w 2006 roku, a opisane w niej wspomnienia z podróży Kazimierza Nowaka miały miejsce w latach 1931-1936.

Miejsce akcji

Akcja dzieje się w Poznaniu na dworcu kolejowym oraz w mieszkaniu należącym do dziadka chłopca o imieniu Krzyś. Przytoczone w książce wspomnienia Kazimierza Nowaka miały miejsce na całym kontynencie Afrykańskim. Niektóre miejsca, które odwiedził to: Trypolis, Rwanda, Góry Księżycowe, Sahara.

Motywy

Motyw podróży – to podstawowy motyw tej książki. Jest ona praktycznie w całości opisem podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę. To opowiadanie o zmaganiu się z licznymi przeciwnościami, zarówno ze strony afrykańskiej nieprzebytej dziczy, mieszkających w niej zwierząt, ale także ludzi, choć z relacji wynika, że większość z nich była serdecznie i przychylnie nastawiona do podróżnika. Jak sam wyznał, najcenniejszą rzeczą, którą przywiózł z podróży były wspomnienia. Kazik podróżował głównie rowerem, ale także konno, na wielbłądzie i samodzielnie wykonaną łódką, a także pieszo.

Motyw Afryki – Kazimierz Nowak poznaje Czarny Ląd podróżując nieutartymi, rzadko lub w ogóle nie odwiedzanymi szlakami. Dzięki temu poznaje go, takim jaki jest naprawdę.

Zobacz również

 • Afryka Kazika - streszczenie

  Krzyś razem z mamą odbierają dziadka z pociągu. Przechodząc przez dworzec trafiają na odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kazimierza Nowaka. W domu dziadek daje chłopcu książkę o tym podróżniku.

  Więcej
 • Afryka Kazika - plan wydarzeń

  1) Spotkanie Krzysia i mamy z dziadkiem; 2) Opowieść dziadka o Kazimierzu Nowaku; 3) Początek podróży Nowaka do Afryki;

  Więcej
 • Afryka Kazika - bohaterowie

  Kazik (Kazimierz Nowak) – podróżnik, autor reportarzy z podróży, fotograf. W latach ‘30 XX wieku przemierzył kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem. Podróżował swoim starym rowerem, który później zamienił na konia, wielbłąda czy własnoręcznie wykonaną ł&oacu...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 1 =
Ostatnio komentowane
proste
Kuba • 2020-05-28 09:59:41
OMG
Matriks • 2020-05-28 08:44:21
Bardzo dobre i super pomocne.
bobas • 2020-05-27 17:31:25
elo dzienki byq
ojjjtak+1byczq • 2020-05-27 12:05:25
w ogóle nie przydatme
LoL • 2020-05-27 09:11:10