Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Afryka Kazika - opracowanie

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas akcji

Akcja książki dzieje się w 2006 roku, a opisane w niej wspomnienia z podróży Kazimierza Nowaka miały miejsce w latach 1931-1936.

Miejsce akcji

Akcja dzieje się w Poznaniu na dworcu kolejowym oraz w mieszkaniu należącym do dziadka chłopca o imieniu Krzyś. Przytoczone w książce wspomnienia Kazimierza Nowaka miały miejsce na całym kontynencie Afrykańskim. Niektóre miejsca, które odwiedził to: Trypolis, Rwanda, Góry Księżycowe, Sahara.

Motywy

Motyw podróży – to podstawowy motyw tej książki. Jest ona praktycznie w całości opisem podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę. To opowiadanie o zmaganiu się z licznymi przeciwnościami, zarówno ze strony afrykańskiej nieprzebytej dziczy, mieszkających w niej zwierząt, ale także ludzi, choć z relacji wynika, że większość z nich była serdecznie i przychylnie nastawiona do podróżnika. Jak sam wyznał, najcenniejszą rzeczą, którą przywiózł z podróży były wspomnienia. Kazik podróżował głównie rowerem, ale także konno, na wielbłądzie i samodzielnie wykonaną łódką, a także pieszo.

Motyw Afryki – Kazimierz Nowak poznaje Czarny Ląd podróżując nieutartymi, rzadko lub w ogóle nie odwiedzanymi szlakami. Dzięki temu poznaje go, takim jaki jest naprawdę.

Polecamy również:

  • Afryka Kazika - streszczenie

    Krzyś razem z mamą odbierają dziadka z pociągu. Przechodząc przez dworzec trafiają na odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kazimierza Nowaka. W domu dziadek daje chłopcu książkę o tym podróżniku. Więcej »

  • Afryka Kazika - plan wydarzeń

    1) Spotkanie Krzysia i mamy z dziadkiem; 2) Opowieść dziadka o Kazimierzu Nowaku; 3) Początek podróży Nowaka do Afryki; Więcej »

  • Afryka Kazika - bohaterowie

    Kazik (Kazimierz Nowak) – podróżnik, autor reportarzy z podróży, fotograf. W latach ‘30 XX wieku przemierzył kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem. Podróżował swoim starym rowerem, który później zamienił na konia, wielbłąda czy... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');