Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Afryka Kazika - streszczenie

Ostatnio komentowane
e
essa • 2020-02-22 20:02:53
zupa je
pupa • 2020-02-22 16:10:06
Pawle, dziękujemy za zwrócenie uwagi - tekst został już poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:23:54
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, wpis został poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:31:24
Fajne ale lepiej jak by było w podpunktach ! Fajna Stronka KC !
Filut • 2020-02-20 19:33:52
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Krzyś razem z mamą odbierają dziadka z pociągu. Przechodząc przez dworzec trafiają na odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kazimierza Nowaka. W domu dziadek daje chłopcu książkę o tym podróżniku.

Ruszam do Afryki
Kazimierz Nowak wyrusza do Afryki, zabierając ze sobą rower. Żegna się z żoną i dziećmi.

Noc na pustyni
Kazimierz Nowak dociera pociągiem do Rzymu, skąd przedostaje się rowerem do Neapolu, a następnie statkiem do Afryki. Spędza noc na pustyni. Wiatr porywa mu namiot. Spotyka skoczka pustynnego, którego karmi orzechami.

Wojownicy
Podróżnikowi na pustyni kończy się woda. Otaczają go pustynni wojownicy, jednak gdy odkrywają, że nie ma złych zamiarów dzielą się z nim wodą oraz żywnością.

Ciemne okulary
Kazimierz Nowak idąc przez pustynię nagle traci wzrok. Dochodzi do oazy, gdzie lekarz wręcza mu okulary przeciwsłoneczne. Po dwóch dniach widzi jak dawniej.

List znad Nilu
Podróżnik dociera do Egiptu, gdzie zostaje napadnięty przez złodzieja, którego odstrasza pompką do roweru. Później kot zjada jego omlet. Nowak pisze listy do rodziny.

Tajemnicze bębny
Kazimierz Nowak dociera do krainy Szilluków. Napotkani myśliwi prowadzą go do wodza. Nocują w jednej z wiosek, której mieszkańcy

Polecamy również:

  • Afryka Kazika - plan wydarzeń

    1) Spotkanie Krzysia i mamy z dziadkiem; 2) Opowieść dziadka o Kazimierzu Nowaku; 3) Początek podróży Nowaka do Afryki; Więcej »

  • Afryka Kazika - opracowanie

    Czas akcji Akcja książki dzieje się w 2006 roku, a opisane w niej wspomnienia z podróży Kazimierza Nowaka miały miejsce w latach 1931-1936. Miejsce akcji Akcja dzieje się w Poznaniu na dworcu kolejowym oraz w mieszkaniu należącym do dziadka chłopca o imieniu Krzyś. Przytoczone w książce wspomnienia... Więcej »

  • Afryka Kazika - bohaterowie

    Kazik (Kazimierz Nowak) – podróżnik, autor reportarzy z podróży, fotograf. W latach ‘30 XX wieku przemierzył kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem. Podróżował swoim starym rowerem, który później zamienił na konia, wielbłąda czy... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 3 =