Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Afryka Kazika - bohaterowie

Ostatnio komentowane
pozdrawiam ciepło z wigilii
kluska a • 2019-12-06 14:12:20
Dzk
Serek • 2019-12-05 21:29:59
Spoko
Nauczyciel • 2019-12-04 15:35:14
w tekście są poważne błędy merytoryczne
Damian • 2019-12-04 10:25:25
XD ale oszukane
XNXX.COM • 2019-12-03 16:44:01
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Kazik (Kazimierz Nowak) – podróżnik, autor reportarzy z podróży, fotograf. W latach ‘30 XX wieku przemierzył kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem. Podróżował swoim starym rowerem, który później zamienił na konia, wielbłąda czy własnoręcznie wykonaną łódkę.
Był postacią bardzo optymistyczną. Z nadzieją patrzył na całą swoją wyprawę, będąc świadom wszystkich zagrożeń, które na niego czyhają. Jak sam twierdził (co później się sprawdziło) potrafił zaprzyjaźnić się nawet z ludożercą. Wrażliwy na potrzeby innych, nie tylko ludzi, ale ich zwierząt. Zawsze uśmiechnięty, otwarty na ludzi oraz ich kulturę, zachowujący trzeźwość myślenia, potrafiący znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Badziej niż atrakcje turystyczne opisywane w przewodnikach cenił dzikość afrykańskiej natury, spotkania z rdzennymi mieszkańcami kontynentu.

Krzyś – chłopiec żyjący w czasach współczesnych. Poprzez rozmowy z dziadkiem zainteresował się postacią Kazimierza Nowaka i jego podróżą.

Dziadek – podróżnik, swoją pasją potrafił zarazić wnuka. W młodości zwiedził Afrykę. Być może jego zainteresowania zostały zainspirowane spotkaniem z Kazimierzem Nowakiem, które miało miejsce w czasach jego dzieciństwa.

 Mieszkańcy Afryki, między innymi:

- pustynni wojownicy;
- wódz Szilluków;
- król Rwandy,
- Pigmeje,
- chłopiec Remo;
- ludożerca;
- czarownik;
- strażnik studni. 

Polecamy również:

  • Afryka Kazika - streszczenie

    Krzyś razem z mamą odbierają dziadka z pociągu. Przechodząc przez dworzec trafiają na odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kazimierza Nowaka. W domu dziadek daje chłopcu książkę o tym podróżniku. Więcej »

  • Afryka Kazika - plan wydarzeń

    1) Spotkanie Krzysia i mamy z dziadkiem; 2) Opowieść dziadka o Kazimierzu Nowaku; 3) Początek podróży Nowaka do Afryki; Więcej »

  • Afryka Kazika - opracowanie

    Czas akcji Akcja książki dzieje się w 2006 roku, a opisane w niej wspomnienia z podróży Kazimierza Nowaka miały miejsce w latach 1931-1936. Miejsce akcji Akcja dzieje się w Poznaniu na dworcu kolejowym oraz w mieszkaniu należącym do dziadka chłopca o imieniu Krzyś. Przytoczone w książce wspomnienia... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 2 =