Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Afryka Kazika - bohaterowie

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Kazik (Kazimierz Nowak) – podróżnik, autor reportarzy z podróży, fotograf. W latach ‘30 XX wieku przemierzył kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem. Podróżował swoim starym rowerem, który później zamienił na konia, wielbłąda czy własnoręcznie wykonaną łódkę.
Był postacią bardzo optymistyczną. Z nadzieją patrzył na całą swoją wyprawę, będąc świadom wszystkich zagrożeń, które na niego czyhają. Jak sam twierdził (co później się sprawdziło) potrafił zaprzyjaźnić się nawet z ludożercą. Wrażliwy na potrzeby innych, nie tylko ludzi, ale ich zwierząt. Zawsze uśmiechnięty, otwarty na ludzi oraz ich kulturę, zachowujący trzeźwość myślenia, potrafiący znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Badziej niż atrakcje turystyczne opisywane w przewodnikach cenił dzikość afrykańskiej natury, spotkania z rdzennymi mieszkańcami kontynentu.

Krzyś – chłopiec żyjący w czasach współczesnych. Poprzez rozmowy z dziadkiem zainteresował się postacią Kazimierza Nowaka i jego podróżą.

Dziadek – podróżnik, swoją pasją potrafił zarazić wnuka. W młodości zwiedził Afrykę. Być może jego zainteresowania zostały zainspirowane spotkaniem z Kazimierzem Nowakiem, które miało miejsce w czasach jego dzieciństwa.

 Mieszkańcy Afryki, między innymi:

- pustynni wojownicy;
- wódz Szilluków;
- król Rwandy,
- Pigmeje,
- chłopiec Remo;
- ludożerca;
- czarownik;
- strażnik studni. 

Polecamy również:

  • Afryka Kazika - streszczenie

    Krzyś razem z mamą odbierają dziadka z pociągu. Przechodząc przez dworzec trafiają na odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kazimierza Nowaka. W domu dziadek daje chłopcu książkę o tym podróżniku. Więcej »

  • Afryka Kazika - plan wydarzeń

    1) Spotkanie Krzysia i mamy z dziadkiem; 2) Opowieść dziadka o Kazimierzu Nowaku; 3) Początek podróży Nowaka do Afryki; Więcej »

  • Afryka Kazika - opracowanie

    Czas akcji Akcja książki dzieje się w 2006 roku, a opisane w niej wspomnienia z podróży Kazimierza Nowaka miały miejsce w latach 1931-1936. Miejsce akcji Akcja dzieje się w Poznaniu na dworcu kolejowym oraz w mieszkaniu należącym do dziadka chłopca o imieniu Krzyś. Przytoczone w książce wspomnienia... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');