Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Choroby bakteryjne – przyczyna, objawy, charakterystyka, leczenie - strona 3

Wywołana jest przez dwoinkę rzeżączki. Chorobą można się również zarazić używając rzeczy chorego np. ręcznika, czy pościeli. Także chora matka może przekazać bakterię dziecku podczas  porodu.

Dolegliwości występujące u mężczyzn to: pieczenie oraz świąd skóry przy oddawaniu moczu i ropna wydzielina z cewki moczowej. Dolegliwości występujące u kobiet to: upławy z pochwy, zaburzenia cyklu menstruacyjnego, zapalenie stawów, czasem swędzenie i pieczenie przy oddawaniu moczu.

Objawy choroby są zazwyczaj bardziej wyraźne u mężczyzn. U kobiet czasem w ogóle mogą nie występować. Nieleczona choroba może spowodować zapalenie jajników, co w konsekwencji prowadzi do bezpłodności. U kobiet wzrasta też ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznych. Leczenie podobnie jak w przypadku kiły polega na podaniu penicyliny.

 

Zobacz również

  • Pałeczka ropy błękitnej - drogi zakażenia, objawy, profilaktyka

    Pseudomonas aeruginosa, pałeczka ropy błękitnej to bakteria należąca to bakterii gram ujemnych. Miejsce jej bytowania to gleba, woda oraz powierzchnia roślin. Szególną właściwością tej bakterii jest zdolność do wytwarzania barwników takich jak: fluoresceina czy melanina. Bakteria ta wytwarza także toksyny, w tym egzotoks...

    Więcej
  • Gronkowiec złocisty - charakterystyka, objawy

    Staphylococcus aureus, gronkowiec złocisty. Jest bakterią gram dodatnią, występującą w naturlanej florze, zasiedla jamę nosowo – gardłową, powierzchnie skóry zarówno ludzi jak i zwierząt. O ile gronkowce nie wytwarzają przetrwalników i giną w wysokiej temperaturze, to wytwarzają one enterotoksynę, któ...

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 4 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28