Koronka do Miłosierdzia Bożego

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa przeznaczona do odmawiania na różańcu. Została objawiona przez Jezusa św. Faustynie 13 września 1935 roku. Zakonnica przebywała  w swojej celi, gdy ujrzała Anioła, który miał dotknąć ziemię karą. Próbowała go powstrzymać i wówczas ujrzała Trójcę Świętą. Zaczęła prosić Boga słowami wewnętrznie usłyszanymi, aby zlitował się nad światem. Słowa te są dzisiejszymi słowami koronki.

Odmawianie koronki jest drogą otwarcia się człowieka na Boże Miłosierdzie, a równocześnie elementem świadczenia miłosierdzia bliźnim. Przez koronkę można wyprosić wszystko, co tylko jest zgodne z Wolą Bożą. Jest ona modlitwą na przebłaganie gniewu Bożego, za grzechy wiernego, jego bliskich oraz całego świata.

Odmówienie Koronki do Miłosierdzia niesie za sobą odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli wierny odmawia ją w kościele bądź kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii publicznie wystawionego bądź też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie mogą wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia, to również zyskują odpust zupełny.

Chrystus w jednej z wizji św. Faustyny złożył obietnicę osobom praktykującym tę modlitwę: „Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinie śmierci (...), niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu" (Dz. 687).

Koronkę do Bożego Miłosierdzia należy przede wszystkim odmawiać o godzinie 15:00, która jest Godziną Miłosierdzia.

Na początku:

Ojcze nasz...

Zdrowaś Mario...

Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę

i Bóstwo Najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego

Jezusa Chrystusa, na przebłagania za grzechy nasze

i świata całego.

Na małych paciorkach:

Dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas

i świata całego.

Na zakończenie (3 razy):

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny,

zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Polecamy również:

 • Rodzaje modlitwy

  błogosławieństwo, adoracja, modlitwa prośby, modlitwa dziękczynienia i modlitwa uwielbienia. Więcej »

 • Modlitwa prywatna i publiczna

  Modlitwa prywatna jest modlitwą jednej osoby (lub jednej rodziny), która modli się za siebie bądź za innych bez udziału Kościoła. Może przyjmować różne formy, tj. może być cicha, głośna, śpiewana. Więcej »

 • Formy modlitwy

  Wśród form modlitwy wyróżnia się: modlitwę ustną, rozmyślanie oraz kontemplację. Więcej »

 • Wyznanie wiary (credo)

  Wiara jest odpowiedzią dawaną Bogu – odpowiedzią na Jego Objawienie. „Wierzyć” to znaczy poddać się Panu i być całkowicie posłusznym Jego woli. Wiara jest łaską, darem Bożym.  Więcej »

 • Modlitwa Ojcze Nasz

  Modlitwa Ojcze Nasz wywodzi się z Ewangelii i jest uważana za podstawową modlitwę chrześcijańską. Została spisana przez św. Łukasza (wersja krótsza – pięć próśb) i św. Mateusza (wersja rozszerzona – siedem próśb). Modlitwę Ojcze Nasz przekazał uczniom sam Jezus Chrystus. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 2 =
Ostatnio komentowane
Uczycie dzieci głupot powtarzacie te same teorie wykrzywionej zakłamanej historii
• 2024-06-20 16:36:24
ok
• 2024-06-05 13:52:17
nadal nie umiem tego napisać
• 2024-06-04 10:48:42
Mógłby być jeszcze do tego cały utwór napisany.
• 2024-06-03 19:41:43