Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Wujaszek Wania - opracowanie, czas, miejsce akcji, wątki, motywy, cytaty

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Akcja dramatu toczy się u schyłku XIX wieku na rosyjskiej prowincji, w wiejskiej posiadłości Sieriebriakowa, która w zasadzie należy do jego córki (była bowiem posagiem jej śp. matki, pierwszej żony profesora). Wydarzenia rozgrywają się w ogromnym (dwudziestosześciopokojowym) domu – w jadalni, pokoju bawialnym, pokoju Wojnickiego oraz w przylegającym do domu ogrodzie, gdzie w alei pod topolą bohaterowie spędzają przedpołudnie.

Didaskalia nie zawierają konkretnych informacji dotyczących wystroju wnętrz. Jedynie opis gabinetu (kancelarii i jednocześnie sypialni) Wojnickiego obfituje w szczegóły:

(…)przy oknie stoi wielkie biurko z książkami dochodu i rozchodu, i z papierami wszelkiego rodzaju, kantorek, szafy, wagi, mniejsze biurko Astrowa; na tym stole przyrządy rysunkowe, farby; teczka leży obok; klatka ze szpakiem; na ścianie wisi mapa Afryki, najwidoczniej nikomu tutaj niepotrzebna; wielka kanapa obita ceratą; na lewo - drzwi do sieni; przed prawymi drzwiami leży wycieraczka, żeby chłopi nie nanosili błota (…)

Akcja toczy się jesienią (wrzesień) i obejmuje prawdopodobnie dwa dni (akt I – popołudnie, akt II – noc, akt III – popołudnie, akt IV – wieczór).

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');