Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Wiesław Myśliwski, Widnokrąg – bohaterowie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Piotr

Książka Wiesława Myśliwskiego stanowi swego rodzaju zapis wspomnień Piotra, z różnych okresów jego życia, począwszy od dzieciństwa. Na każdym z etapów dojrzewania poruszone zostają najważniejsze dylematy i problemy, z którymi nie zawsze potrafi sobie poradzić.

Jako dziecko Piotr żyje w świecie odizolowanym od trosk, zupełnie nie rozumie problemów swoich rodziców, to zresztą oni tworzą jego magiczną rzeczywistość. Jego myśleniem rządzą fantazje i wyobrażenia powstałe w wyniku podsłuchanych rozmów dorosłych i podszeptów kolegów. W wieku nastoletnim bohater odczuwa wzmożona potrzebę autonomii i usilnie próbuje wyrwać się spod rodzicielskich skrzydeł. Choć wciąż nie rozumie świata rodziców i ich emocji, jest rozdrażniony nadopiekuńczością matki, a swojego chorego ojca uważa za człowieka słabego.

Gdy Piotr zakłada rodzinę, wzrasta w nim poczucie misji, by swoją rodzinę wprowadzać w nowoczesny świat. Irytuje go, że jego bliscy nie nadążają za duchem czasu. Nie toleruje skłonności ludzi do zakorzenienia w przeszłości, od której on przez całe życie próbuje uciec.

Jego ucieczka okazuje się być ślepa – próbując porzucić ścieżki, którymi podążali jego rodzice, sam w końcu niepostrzeżenie

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 1 =