Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Skarb Troi - streszczenie

Ostatnio komentowane
lubie kupcie
kupcia • 2019-12-13 10:31:41
3
21 • 2019-12-12 19:49:22
Jest błąd w treści na samym początku drugiej informacji na temat planet wewnętrznych,...
Xxd • 2019-12-12 18:54:28
Skomentuj tekst
Adam • 2019-12-12 15:03:55
Szkoda komentować...
Vaspov • 2019-12-12 14:21:30
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Jest środek lipca. Pogoda dopisuje. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi podróżować w czasie. Gdy któregoś dnia zniknął, dom wystawiono na sprzedaż. Dzieci doskonale wiedzą, że właściciel musiał zabłądzić w zamierzchłych czasach.

Przyjaciele, chcąc znaleźć więcej skarbów, zaczynają przeszukiwać ogród. Od ojca Alberta pożyczają wykrywacz metali. Przy okazji Magnus prosi wynalazcę o pomoc w wywabieniu z koszulki plam po czereśniach, którymi ubrudził się w ogrodzie.

W trawie młodzi poszukiwacze odnajdują jedynie kolejne sztućce, garść monet, dwa aparaty ortodontyczne i papierośnicę. Niezadowoleni z efektów pracy udają się do laboratorium pana domu, by zwrócić mu wykrywacz. Tata Alberta opowiada im o odkrytym sto lat temu skarbie Troi. Magnus odzyskuje też koszulkę, która rzeczywiście jest czysta, jednak skurczyła się tak, że nie ma mowy o jej ponownym założeniu.

Aby poszukać szczegółowych informacji o skarbie Troi, zaintrygowani przyjaciele udają się do swojej kwatery, która

Polecamy również:

 • Skarb Troi - plan wydarzeń

  1. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta. 2. Wiadomość o skarbie króla Troi. 3. Decyzja o podróży w czasie. Więcej »

 • Skarb Troi - bohaterowie

  Lilly, Albert i Magnus mają po 10 lat. Są przyjaciółmi. Wspólnie spędzają czas, a od czasu odkrycia magicznego tunelu, podróżują w czasie. Są odważni, ciekawi świata, energiczni. Troszczą się o siebie, wspierają w trudnych chwilach. Więcej »

 • Skarb Troi - czas i miejsce akcji, motywy, prawda i fikcja

  Czas i miejsce akcji Akcja „Skarbu Troi” toczy się równolegle w teraźniejszości (bohaterowie czerpią wiedzę z Internetu) i przeszłości. Więcej »

 • Skarb Troi - problematyka

  Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 3 =