Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Skarb Troi - bohaterowie

Ostatnio komentowane
ok
DJD • 2020-02-27 12:27:43
siema kto lubi disa ten frajer pompka
antydis • 2020-02-27 08:18:32
cienko
WOOO • 2020-02-26 18:33:17
super omawiamy tą lekturę teraz pani nam poleciła tą stronę jesteś super koffam cię
gosia • 2020-02-26 05:31:36
JD SZMATE
antydis • 2020-02-27 08:18:54
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Lilly, Albert i Magnus mają po 10 lat. Są przyjaciółmi. Wspólnie spędzają czas, a od czasu odkrycia magicznego tunelu, podróżują w czasie. Są odważni, ciekawi świata, energiczni. Troszczą się o siebie, wspierają w trudnych chwilach.

 

Lilly (Lilith) ma włosy rudoblond i błękitne oczy. Nie rozstaje się z kowbojskim kapeluszem, który zdobyła w czasie wyprawy na Dziki Zachód. Jest sprytna, energiczna i pewna siebie. Zwinnością dorównuje swoim kolegom. Dziewczyny – twierdzi – nie są wcale gorsze od chłopaków. Nie ma niczego, czego nie umiałybyśmy równie dobrze (…) Wspinamy się na drzewa, ścigamy się, skaczemy z trampoliny (…) Doskonale gra w piłkę nożną. Zawsze ma sporo do powiedzenia. Nie lubi prac ręcznych, dlatego tak niechętnie podejmuje się uszycia strojów dla siebie i Magnusa. Jej mama, krawcowa w teatrze, jest dla Lilly niewyczarpanym źródłem informacji o modzie różnych epok.

Albert przed trzema laty na skutek wypadku samochodowego utracił władzę w nogach. Porusza się na wózku inwalidzkim. W wypadku zginęła jego mama, co było dla chłopca ogromnym ciosem. Ogromnym wsparciem w tym trudnym okresie byli dla niego przyjaciele – Lilly i Magnus. Mieszka z tatą w willi, w piwnicy której

Polecamy również:

 • Skarb Troi - streszczenie

  Jest środek lipca. Pogoda dopisuje. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi... Więcej »

 • Skarb Troi - plan wydarzeń

  1. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta. 2. Wiadomość o skarbie króla Troi. 3. Decyzja o podróży w czasie. Więcej »

 • Skarb Troi - czas i miejsce akcji, motywy, prawda i fikcja

  Czas i miejsce akcji Akcja „Skarbu Troi” toczy się równolegle w teraźniejszości (bohaterowie czerpią wiedzę z Internetu) i przeszłości. Więcej »

 • Skarb Troi - problematyka

  Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które... Więcej »

Komentarze (1)
3 + 1 =
Komentarze
sto ciechanów • 2020-02-24 17:46:43
xdxdxd