Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Skarb Troi - czas i miejsce akcji, motywy, prawda i fikcja

Czas i miejsce akcji

Akcja „Skarbu Troi” toczy się równolegle w teraźniejszości (bohaterowie czerpią wiedzę z Internetu) i przeszłości. Trwają wakacje (lipiec jest wyjątkowo upalny), gdy Lilly, Magnus i Albert dowiadują się o istnieniu skarbu króla Priama, który, jak informuje ich ojciec Alberta, został odkopany ponad sto lat wcześniej. W czasie pierwszej podróży młodzi poszukiwacze przenoszą się do roku 1180 p.n.e. Trafiają do oblężonej Troi (Azja Mniejsza, współcześnie Turcja, nad rzeką Skamander) w dziesiątym roku wojny. W czasie drugiej podróży odwiedzają stanowisko archeologiczne w Troi w maju 1873 r., czyli w roku odnalezienia kosztowności rzekomo należących do króla Priama.

Motywy

Motyw podróży

Lilly i Magnus podróżują w czasie. Wizyty w przeszłości możliwe są dzięki odkryciu magicznego tunelu, do którego wejście (szczelina w ścianie) ukryte jest za ogromną szafą w piwnicy willi należącej do ojca Alberta. Na ścianie tunelu znajduje się mapa. Aby przenieść się do wybranego miejsca, należy przyłożyć błękitny kryształ do właściwego miejsca na mapie i trzymać go tak długo, aż upłynie wystarczająco dużo czasu, by trafić do danego roku:

Liczenie było niezmiernie ważną sprawą w

Zobacz również

 • Skarb Troi - streszczenie

  Jest środek lipca. Pogoda dopisuje. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi podróżować w c...

  Więcej
 • Skarb Troi - plan wydarzeń

  1. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta. 2. Wiadomość o skarbie króla Troi. 3. Decyzja o podróży w czasie.

  Więcej
 • Skarb Troi - bohaterowie

  Lilly, Albert i Magnus mają po 10 lat. Są przyjaciółmi. Wspólnie spędzają czas, a od czasu odkrycia magicznego tunelu, podróżują w czasie. Są odważni, ciekawi świata, energiczni. Troszczą się o siebie, wspierają w trudnych chwilach.

  Więcej
 • Skarb Troi - problematyka

  Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które potajemnie wywiózł z ...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
Dzięki, przydało się
Dawid • 2020-03-29 17:09:29
Jest ok:)
Nikusia • 2020-03-29 14:31:16
U SUCCCCCAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
Hot girl123 • 2020-03-29 11:57:05
łatwe
Ignacy • 2020-03-29 10:32:47
.
Maciuś09 • 2020-03-29 09:03:22