Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Skarb Troi - czas i miejsce akcji, motywy, prawda i fikcja

Ostatnio komentowane
e
essa • 2020-02-22 20:02:53
zupa je
pupa • 2020-02-22 16:10:06
Pawle, dziękujemy za zwrócenie uwagi - tekst został już poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:23:54
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, wpis został poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:31:24
Fajne ale lepiej jak by było w podpunktach ! Fajna Stronka KC !
Filut • 2020-02-20 19:33:52
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Akcja „Skarbu Troi” toczy się równolegle w teraźniejszości (bohaterowie czerpią wiedzę z Internetu) i przeszłości. Trwają wakacje (lipiec jest wyjątkowo upalny), gdy Lilly, Magnus i Albert dowiadują się o istnieniu skarbu króla Priama, który, jak informuje ich ojciec Alberta, został odkopany ponad sto lat wcześniej. W czasie pierwszej podróży młodzi poszukiwacze przenoszą się do roku 1180 p.n.e. Trafiają do oblężonej Troi (Azja Mniejsza, współcześnie Turcja, nad rzeką Skamander) w dziesiątym roku wojny. W czasie drugiej podróży odwiedzają stanowisko archeologiczne w Troi w maju 1873 r., czyli w roku odnalezienia kosztowności rzekomo należących do króla Priama.

Motywy

Motyw podróży

Lilly i Magnus podróżują w czasie. Wizyty w przeszłości możliwe są dzięki odkryciu magicznego tunelu, do którego wejście (szczelina w ścianie) ukryte jest za ogromną szafą w piwnicy willi należącej do ojca Alberta. Na ścianie tunelu znajduje się mapa. Aby przenieść się do wybranego miejsca, należy przyłożyć błękitny kryształ do właściwego miejsca na mapie i trzymać go tak długo, aż upłynie wystarczająco dużo czasu, by trafić do danego roku:

Liczenie było niezmiernie ważną sprawą w

Polecamy również:

 • Skarb Troi - streszczenie

  Jest środek lipca. Pogoda dopisuje. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi... Więcej »

 • Skarb Troi - plan wydarzeń

  1. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta. 2. Wiadomość o skarbie króla Troi. 3. Decyzja o podróży w czasie. Więcej »

 • Skarb Troi - bohaterowie

  Lilly, Albert i Magnus mają po 10 lat. Są przyjaciółmi. Wspólnie spędzają czas, a od czasu odkrycia magicznego tunelu, podróżują w czasie. Są odważni, ciekawi świata, energiczni. Troszczą się o siebie, wspierają w trudnych chwilach. Więcej »

 • Skarb Troi - problematyka

  Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 3 =