Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Skarb Troi - czas i miejsce akcji, motywy, prawda i fikcja

Ostatnio komentowane
Elo mordo
XD • 2019-09-20 06:19:38
zgadzam się Lujiki ehh na tyvh stronach to potrafią bzdury pisać
SUZUKI motorsss • 2019-09-20 16:37:42
/
mari • 2019-09-19 15:47:31
bardzo fajne :)
twoja stara • 2019-09-19 12:32:42
Dawid ogar się do dziewczyny wyskakujesz ?!
AUU GŁOWA W BETONIARCE • 2019-09-20 16:39:11
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Akcja „Skarbu Troi” toczy się równolegle w teraźniejszości (bohaterowie czerpią wiedzę z Internetu) i przeszłości. Trwają wakacje (lipiec jest wyjątkowo upalny), gdy Lilly, Magnus i Albert dowiadują się o istnieniu skarbu króla Priama, który, jak informuje ich ojciec Alberta, został odkopany ponad sto lat wcześniej. W czasie pierwszej podróży młodzi poszukiwacze przenoszą się do roku 1180 p.n.e. Trafiają do oblężonej Troi (Azja Mniejsza, współcześnie Turcja, nad rzeką Skamander) w dziesiątym roku wojny. W czasie drugiej podróży odwiedzają stanowisko archeologiczne w Troi w maju 1873 r., czyli w roku odnalezienia kosztowności rzekomo należących do króla Priama.

Motywy

Motyw podróży

Lilly i Magnus podróżują w czasie. Wizyty w przeszłości możliwe są dzięki odkryciu magicznego tunelu, do którego wejście (szczelina w ścianie) ukryte jest za ogromną szafą w piwnicy willi należącej do ojca Alberta. Na ścianie tunelu znajduje się mapa. Aby przenieść się do wybranego miejsca, należy przyłożyć błękitny kryształ do właściwego miejsca na mapie i trzymać go tak długo, aż upłynie wystarczająco dużo czasu, by trafić do danego roku:

Liczenie było niezmiernie ważną sprawą w

Polecamy również:

 • Skarb Troi - streszczenie

  Jest środek lipca. Pogoda dopisuje. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi... Więcej »

 • Skarb Troi - plan wydarzeń

  1. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta. 2. Wiadomość o skarbie króla Troi. 3. Decyzja o podróży w czasie. Więcej »

 • Skarb Troi - bohaterowie

  Lilly, Albert i Magnus mają po 10 lat. Są przyjaciółmi. Wspólnie spędzają czas, a od czasu odkrycia magicznego tunelu, podróżują w czasie. Są odważni, ciekawi świata, energiczni. Troszczą się o siebie, wspierają w trudnych chwilach. Więcej »

 • Skarb Troi - problematyka

  Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 3 =