Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Skarb Troi - bohaterowie - strona 3

maszynę do liczenia jesiennych liści, uniwersalny tłumacz, półautomatyczny wabik motyli. Mimo że dzieci nie wiedziały, czy tata Alberta był rzeczywiście profesorem, prawie zawsze go tak nazywały. Ponieważ był genialny i roztrzepany, jak zazwyczaj bywają profesorowie. Jeśli nie genialniejszy. A już na pewno bardziej roztrzepany.

Merlin jest kawką, która jako pisklę wypadła z gniazda. Został wykarmiony przez Alberta i wytresowany tak, by przenosić informacje (zapisane na karteczkach, które przyczepia mu się do nóżki) z teraźniejszości poprzez tunel do podróżujących w czasie dzieci.

 

Bohaterowie z przeszłości

Odyseusz – mityczny król Itaki, uczestnik wojny trojańskiej, autor podstępu z koniem trojańskim, dzięki któremu Grekom udało się zdobyć Troję. W utworze przedstawiony jako nieporadny wódz mający problemy z orientacją w terenie, w związku z czym często zdarza mu się zabłądzić.

Kasandra – mityczna królewna trojańska, wieszczka. Przepowiedziała upadek Troi, wskazując niebezpieczeństwo związane z koniem trojańskim.

Sinon – mityczny uczestnik wojny trojańskiej, który podstępnie skłania Trojan do wprowadzenia drewnianego konia do miasta.

Epejos – mityczny budowniczy konia trojańskiego,

Zobacz również

 • Skarb Troi - streszczenie

  Jest środek lipca. Pogoda dopisuje. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi podróżować w c...

  Więcej
 • Skarb Troi - plan wydarzeń

  1. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta. 2. Wiadomość o skarbie króla Troi. 3. Decyzja o podróży w czasie.

  Więcej
 • Skarb Troi - czas i miejsce akcji, motywy, prawda i fikcja

  Czas i miejsce akcji Akcja „Skarbu Troi” toczy się równolegle w teraźniejszości (bohaterowie czerpią wiedzę z Internetu) i przeszłości.

  Więcej
 • Skarb Troi - problematyka

  Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które potajemnie wywiózł z ...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19
super
xxgosiaxx123456 • 2020-04-03 11:05:11
Prawie jakbym widział to, czego nie uczyłem się w szkole średniej, a być może to jes...
Aleksander • 2020-04-03 10:40:04