Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka porównawcza Napoleona i Snowballa - strona 3

Ostatnio komentowane
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
dobre pomaranczowe
mariusz psikutas • 2020-02-19 18:15:01
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Dzięki za interesujący artykuł! Radzę również zajrzeć na ciekawą stronę - Enguide...
Lena • 2020-02-19 12:38:14
aaaaaa
kanapeczka • 2020-02-19 07:16:48
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

planów snutych przez Snowballa, wizji roztoczonej przez Majora oraz siedmiu przykazań stworzonych z myślą o animalizmie. Równość i wolność okazały się mrzonką. Zwierzęta musiały pracować dłużej niż wcześniej, za co otrzymywały mniejsze racje żywnościowe. Były również karmione nieustającą propagandą. Przekłamywanie rzeczywistości i manipulowanie faktami powodowało, iż w folwarku brakowało jednostki, która mogłaby sprzeciwić się Napoleonowi (Benjamin i Clover często dostrzegali przejawy hipokryzji, lecz nie wykazali się jakąkolwiek inicjatywą).

Trudno przewidzieć, w jaki sposób potoczyłyby się losy zwierzęcej społeczności, gdyby na jej czele stanął Snowball. Trzeba pamiętać, iż bohater ten także przyczynił się do zawłaszczenia przez świnie mleka i jabłek. Szczerze i otwarcie nienawidził ludzi, głosząc przekonanie, że „dobry człowiek, to martwy człowiek”. Ciężko jednak oprzeć się wrażeniu, iż poświęciłby on znacznie więcej energii niż Napoleon na poprawę losu poddanych.

W parze Napoleon i Snowball ten pierwszy jawi się jako bohater zdecydowanie negatywny. Jego głównym celem było bowiem zdobycie władzy i jej utrzymanie za wszelką cenę. To na Napoleona spada również odpowiedzialność za pogorszenie się losu zwierząt. Był on poza tym hipokrytą, bohaterem pysznym i brutalnym.

Snowball przejawiał większą wrażliwość społeczną i cechował się większą łagodnością charakteru. Był prawdziwym rewolucjonistą.

Polecamy również:

  • Charakterystyka Napoleona

    Napoleon był wielkich rozmiarów knurem rasy berkshire (jako jedyny w całym folwarku). Gdy rewolucja zakończyła się sukcesem, ze względu na swoją mocną pozycję, stał się jednym z kandydatów do przejęcia władzy. Bohater ten nie należał do najbystrzejszych mieszkańców farmy, lecz braki te... Więcej »

  • Charakterystyka Snowballa

    Snowball to, obok Napoleona, najważniejszy knur w świńskiej społeczności zamieszkującej Folwark Dworski. Był bardziej ruchliwy i wygadany od towarzysza, posiadał również bystrzejszy umysł. To on stanął na czele rewolucji i bohatersko poprowadził zwierzęta do boju w bitwie pod Oborą. Bohater odznaczał się... Więcej »

  • Folwark zwierzęcy - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

    Major - Major był dwudziestoletnim knurem, jednym z najbardziej cenionych w całym folwarku, od którego wyszła inicjatywa wprowadzenia zmian. To on wysunął twierdzenie, iż nieszczęście zwierząt spowodowane jest działaniem człowieka. Więcej »

Komentarze (0)
4 + 2 =