Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Folwark zwierzęcy - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

Ostatnio komentowane
Mieczysław to nie 16 letni chłopiec -"Miał lat szesnaście(...) ,kiedy cera jego zaczę...
Paweł • 2020-02-20 22:06:27
Kongres Wiedenski (rok 1815!), to raczej zatwierdzenie rozbiorow Polski, nie zas przywroc...
zofia • 2020-02-20 19:59:40
Fajne ale lepiej jak by było w podpunktach ! Fajna Stronka KC !
Filut • 2020-02-20 19:33:52
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Major

Major był dwudziestoletnim knurem, jednym z najbardziej cenionych w całym folwarku, od którego wyszła inicjatywa wprowadzenia zmian. To on wysunął twierdzenie, iż nieszczęście zwierząt spowodowane jest działaniem człowieka. Chociaż sam nie doświadczył cierpienia – nie pracował i był ojcem wielu młodych prosiąt – wykazywał wrażliwość na problemy towarzyszy. Zmarł przed wybuchem rewolucji, lecz to właśnie on zasiał w sercach zwierząt pragnienie wolności i przedstawił im wspaniałą pieśń „Zwierzęta Anglii”.

Squealer

Był niewielkim, grubym prosiakiem o okrągłych policzkach. Szybko dał się poznać jako doskonały mówca i agitator. Mówić charakterystycznie kiwał się on na boki oraz modulował głos, co potrafiło przekonać do jego racji  niemal wszystkich.

Squealer był najwierniejszym sługą Napoleona, za co otrzymał nagrodę – zaczął zastępować Przywódcę w czasie przemówień. W czasie walk (bitwa pod Oborą, bitwa pod Wiatrakiem) nie wykazywał się męstwem, znikał przy ich rozpoczęciu. Zawsze jednak pojawiał się wtedy, kiedy zwierzęta ogarniały wątpliwości lub nie potrafiły czegoś zrozumieć. Squealer był zakłamany i fałszywy. Doskonale potrafił manipulować faktami i przedstawiać alternatywną

Polecamy również:

  • Charakterystyka Napoleona

    Napoleon był wielkich rozmiarów knurem rasy berkshire (jako jedyny w całym folwarku). Gdy rewolucja zakończyła się sukcesem, ze względu na swoją mocną pozycję, stał się jednym z kandydatów do przejęcia władzy. Bohater ten nie należał do najbystrzejszych mieszkańców farmy, lecz braki te... Więcej »

  • Charakterystyka Snowballa

    Snowball to, obok Napoleona, najważniejszy knur w świńskiej społeczności zamieszkującej Folwark Dworski. Był bardziej ruchliwy i wygadany od towarzysza, posiadał również bystrzejszy umysł. To on stanął na czele rewolucji i bohatersko poprowadził zwierzęta do boju w bitwie pod Oborą. Bohater odznaczał się... Więcej »

  • Charakterystyka porównawcza Napoleona i Snowballa

    Napoleon i Snowball byli nadzieją zwierzęcego społeczeństwa zamieszkującego Folwark Dworski. Po śmierci Majora to właśnie oni stanęli na czele przygotowań do rewolucji. Szybko każdy z nich znalazł wielu zwolenników, lecz na ich wysoką pozycję składały się odmienne czynniki. Więcej »

Komentarze (0)
1 + 4 =