Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka Snowballa

Ostatnio komentowane
Pomocne informacje.
Julita • 2020-01-18 10:37:03
iknhnni
polklll • 2020-01-17 13:54:01
NIe sądzĘ
UGA BUGA • 2020-01-16 18:08:43
xd
utylizacja • 2020-01-15 22:59:33
wielkie XD
HAHAHAHA • 2020-01-15 17:06:09
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Snowball to, obok Napoleona, najważniejszy knur w świńskiej społeczności zamieszkującej Folwark Dworski. Był bardziej ruchliwy i wygadany od towarzysza, posiadał również bystrzejszy umysł. To on stanął na czele rewolucji i bohatersko poprowadził zwierzęta do boju w bitwie pod Oborą.

Bohater odznaczał się przede wszystkim największą inteligencją w świecie zwierząt. Przyświecały mu także szlachetne idee. Starał się zrobić wszystko, by poprawić los swoich towarzyszy. Nie satysfakcjonowało go samo zrzucenie jarzma narzuconego im przez ludzi, pragnął podążać dalej, na stałe zmieniając życie zwierząt na lepsze. By to osiągnąć, wysunął propozycję budowy wiatraka, dzięki któremu zwierzęta pracowałyby tylko 3 dni tygodniowo. Wpadł również na pomysł udoskonalenia metody nawożenia pól. Wciąż starał się opracowywać innowacje, które rzeczywiście przyczyniłyby się do poprawy losu rewolucjonistów. Prowadził również kursy czytania i pisania oraz organizował działalność Komitetów Zwierzęcych, które miały pozwolić mieszkańcom gospodarstwa skuteczniej bronić swoich praw.

Snowball nie zadowalał się półśrodkami. Pragnął objąć rewolucją wszystkie okoliczne folwarki, co realizował, wysyłając do nich gołębie,

Polecamy również:

  • Charakterystyka Napoleona

    Napoleon był wielkich rozmiarów knurem rasy berkshire (jako jedyny w całym folwarku). Gdy rewolucja zakończyła się sukcesem, ze względu na swoją mocną pozycję, stał się jednym z kandydatów do przejęcia władzy. Bohater ten nie należał do najbystrzejszych mieszkańców farmy, lecz braki te... Więcej »

  • Charakterystyka porównawcza Napoleona i Snowballa

    Napoleon i Snowball byli nadzieją zwierzęcego społeczeństwa zamieszkującego Folwark Dworski. Po śmierci Majora to właśnie oni stanęli na czele przygotowań do rewolucji. Szybko każdy z nich znalazł wielu zwolenników, lecz na ich wysoką pozycję składały się odmienne czynniki. Więcej »

  • Folwark zwierzęcy - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

    Major - Major był dwudziestoletnim knurem, jednym z najbardziej cenionych w całym folwarku, od którego wyszła inicjatywa wprowadzenia zmian. To on wysunął twierdzenie, iż nieszczęście zwierząt spowodowane jest działaniem człowieka. Więcej »

Komentarze (2)
5 + 5 =
Komentarze
uj • 2017-01-08 09:32:47
Ok :)
h • 2015-12-14 15:46:53
lol