Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka porównawcza Napoleona i Snowballa - strona 2

Ostatnio komentowane
uuu
ry • 2020-02-25 15:41:46
"Jednostką w układzie SI jest km/m3" - dosłowny cytat... Może warto czytać, co się n...
Andrzej • 2020-02-25 09:13:29
xdxdxd
sto ciechanów • 2020-02-24 17:46:43
hmmm....
darioo • 2020-02-24 17:02:21
Dziękuję za to. Bardzo pomocne.
MatyldaQ • 2020-02-23 16:39:13
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

i innowacyjne pomysły autorstwa Snowballa trafiały do zwierząt o otwartych umysłach.

Napoelon i Snowball stali się twórcami doktryny animalizmu. Wspólnymi siłami uformowali idealistyczne, wręcz utopijne zasady, które miały organizować życie zwierzęcego społeczeństwa. Początkowo zdawało się, iż harmonia, spokój i równość będą trwały bardzo długo, a pod przewodnictwem obu knurów życie w gospodarstwie okaże się sielanką.

Bardzo prędko uwidoczniły się jednak różnice między Napoleonem i Snowballem. Ten pierwszy nieustannie kwestionował wszelkie pomysły przedsiębiorczego knura, chociaż szły za nimi szanse na realną poprawę losu mieszkańców folwarku. Umysł Napoleona nie umiał pomieścić (ani zrozumieć) ambitnych marzeń Snowballa. Jedyny berkshire w folwarku nie organizował działalności zwierzęcych komitetów ani nie zamierzał poprawiać warunków bytowych zwierząt. Osiągnął już swój jedyny cel – znalazł się u władzy. Dostrzegał jednak zagrożenia ze strony Snowballa, którego śmiałe plany często trafiały do przekonania mieszkańców folwarku, gwarantując mu poparcie. Napoleon podjął decyzję o pozbyciu się rywala.

Dalsze, jednoosobowe już, rządy knura rasy berkshire stanowiły zupełne zaprzeczenie

Polecamy również:

  • Charakterystyka Napoleona

    Napoleon był wielkich rozmiarów knurem rasy berkshire (jako jedyny w całym folwarku). Gdy rewolucja zakończyła się sukcesem, ze względu na swoją mocną pozycję, stał się jednym z kandydatów do przejęcia władzy. Bohater ten nie należał do najbystrzejszych mieszkańców farmy, lecz braki te... Więcej »

  • Charakterystyka Snowballa

    Snowball to, obok Napoleona, najważniejszy knur w świńskiej społeczności zamieszkującej Folwark Dworski. Był bardziej ruchliwy i wygadany od towarzysza, posiadał również bystrzejszy umysł. To on stanął na czele rewolucji i bohatersko poprowadził zwierzęta do boju w bitwie pod Oborą. Bohater odznaczał się... Więcej »

  • Folwark zwierzęcy - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

    Major - Major był dwudziestoletnim knurem, jednym z najbardziej cenionych w całym folwarku, od którego wyszła inicjatywa wprowadzenia zmian. To on wysunął twierdzenie, iż nieszczęście zwierząt spowodowane jest działaniem człowieka. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 1 =