Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - streszczenie - strona 8

Ostatnio komentowane
to jest debilizm
kacper • 2019-09-22 12:48:19
najgorsze co morze być
sarew • 2019-09-22 11:51:45
XO
XD • 2019-09-22 11:07:17
XD
LOL • 2019-09-22 09:40:21
mdmasmdamsamsdamsd P::;;
rak123 • 2019-09-21 14:10:22
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Gangu Niewidzialnych Ludzi. Dzieci przez cały czas śledził android, czasem będący kobietą, czasem automatem sprzedającym batoniki w szkole. Przekonany, że bohaterowie wiedzą za dużo, chce ich zabić.

Wspinają się na zbiornik, gdzie robot nie może ich dosięgnąć. Rozcinają rurę, żeby odstraszyć przeciwnika i spowodować zwarcie. Zawieszają system Mortema i odkręcają mu część urządzeń dzięki czemu mają więcej czasu na ucieczkę.

Wchodzą do otworu wentylacyjnego. Będąc w środku orientują się, że nie wzięli książki, ale dzięki zdolnościom Niki przylatuje ona do nich. Wychodzą na dach, za nimi po chwili pojawia się robot. Ratuje ich deszcz powodujący zwarcie. Przylatuje po nich tata Felixa statkiem powietrznym.

13. Mars

Ostatniego dnia przed Wielkanocą ma być wyświetlony przed całą szkołą prezentacja o profesorze Kuszmińskim. Zamiast tego pojawia się film z Marcelem, na którym zamiast ducha widnieje wielki miś, przedstawiający się jako pluszowy mściciel.

W Wielkanocny Poniedziałek tytułowi bohaterowie z rodzicami spotykają się u Feliksa. Razem z ojcami oglądają transmisję z eksplorowania marsa, którzy tłumaczą im działanie robota. Na transmisji widzą, że urządzenie się zakopało i nie może ruszyć. Okazuje się, że obaj mężczyźni pracowali przy tym projekcie.

Do dzieci przyjeżdża minister wręczyć im odznaczenia za zasługi.

Robot rusza dalej, najprawdopodobniej dzięki mocom Niki.

Polecamy również:

  • Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi - bohaterowie

    Głównych bohaterów powieści - Felixa, Neta i Nikę - poznajemy w ich pierwszym dniu w nowej szkole - gimnazjum imienia profesora Stefana Kuszmińskiego. Felix Polon – trzynastoletni, szczupły, jasnowłosy chłopiec o piwnych oczach. Mieszka z rodzicami w domu na przedmieściach Warszawy. Jego tata... Więcej »

  • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opracowanie

    Czas i miejsce akcji Akcja książki rozpoczyna się 1 września, kiedy główni bohaterowie rozpoczynają naukę w nowej szkole - gimnazjum im. profesora Stefana Kuszmińskiego. Ostatnie sceny rozgrywają się w drugi dzień świąt Wielkanocnych. Głównym miastem wydarzeń jest Warszawa. Tam bohaterowie... Więcej »

  • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - problematyka

    Polski Harry Potter? Książka jest określana jako polski odpowiednik serii J.K. Rowling i rzeczywiście ma z nią wiele wspólnego. Książki opowiadają o przygodach trójki bohaterów w nastoletnim wieku - dwóch chłopców i dziewczyny - których przyjaźń zapoczątkowało rozpoczęcie... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 5 =