Głównych bohaterów powieści - Felixa, Neta i Nikę - poznajemy w ich pierwszym dniu w nowej szkole - gimnazjum imienia profesora Stefana Kuszmińskiego.
Felix Polon – trzynastoletni, szczupły, jasnowłosy chłopiec o piwnych oczach. Mieszka z rodzicami w domu na przedmieściach Warszawy. Jego tata jest wynalazcą, mama dyrektorem marketingu w dużym banku. Ma babcie Lusię, która zarówno z wyglądu jak i potrzeby karmienia dzieci jest typową babcią. Kiedy myśli obraca w dłoni wieczne pióro.
Net Bielecki – wysoki, chudy, z łańcuszkiem zwisającym przy pasku, z ciągle rozczochranymi ciemnoblond włosami. Jest bardzo inteligentny. Najlepiej radzi sobie z matematyką i informatyką. Usprawnia program swojego ojca dzięki czemu powstaje Manfret - sztuczna inteligencja, przyjaciel głównych bohaterów. Nie ma problemów z łamaniem zasad - chce, żeby program napisał z niego sprawdzian z geografii. Jest impulsywny - chciał odpłacić Celinie kiedy był przekonany, że wydała ich nauczycielom na zimowisku. Podoba mu się Nika.
Nika Mickiewicz – rude loki, duże, zielone oczy, chude nogi, lekko zadarty nos, nieco piegów. Charakterystyczną częścią jej ubioru są buty martensy. Mieszka sama w malutkim mieszkaniu. Udaje, że jej ojciec żyje, by nie przeniesiono jej do domu dziecka. Ma moce, przez które niektórzy uznali by ją za czarownice - może poruszać przedmiotami na odległość, używać telepatii, ma “przeczucia”. To ona przypomina chłopcom o nauce. Samotne życie nauczyło ją odpowiedzialności i przyczyniło się do dojrzałości ponad wiek. W przeciwieństwie do kolegów jest humanistką. Dużo czyta i czerpie z tego radość. Nie chce oszukiwać. Uczy się by mieć wiedzę, nie dla ocen. Jest zazdrosna o Aurelię, kiedy Net się do niej zaleca.
Manfred - sztuczna inteligencja. Stworzony przez ojca Neta, dokończony przez chłopca. Steruje sygnalizacją świetlną w Warszawie. Towarzyszy głównym bohaterom w przygodach podłączony do tabletu Neta. Jego fizyczna forma znajduje się w warszawskim ratuszu. Od mikołaja dostał robota, który pełni funkcję jego ciała.