Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opracowanie

Ostatnio komentowane
co ja robie
white seagull • 2019-11-18 13:43:47
siema siema
mechatronik • 2019-11-18 10:59:19
co to ma być
xd/ofuj • 2019-11-18 10:59:48
Fajne fajne ale i tak jedynka wpadła jak zyd do gazu pozdro
Jarosław/jaro • 2019-11-18 09:28:08
t
g • 2019-11-18 07:31:33
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Akcja książki rozpoczyna się 1 września, kiedy główni bohaterowie rozpoczynają naukę w nowej szkole - gimnazjum im. profesora Stefana Kuszmińskiego. Ostatnie sceny rozgrywają się w drugi dzień świąt Wielkanocnych.

Głównym miastem wydarzeń jest Warszawa. Tam bohaterowie przebywają głównie w szkole, domach Felixa i Neta, kawiarni Zbędne Kalorie oraz biurowcu Silver Tower..  Bohaterowie odwiedzają również okolice Zakopanego i zamek na Kociej Skale.

Gatunek

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla czytelników w wieku gimnazjalnym.

Najogólniej możnaby zaklasyfikować książkę jako fantastykę młodzieżową. Przez przedstawienie zaawansowanych, niemożliwych do odtworzenia w rzeczywistym świecie technologii (jak np. główny antagonista - Vidoktor - robot napadający banki) powieść bliżej ma do podgatunku science-fiction (fantastyka naukowa), jednak dzięki magicznym mocom, którymi posługuje się Nika, ma również elementy fantasy.

Książka może zostać określona równiez jako powieść detektywistyczna.


Polecamy również:

  • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - streszczenie

    Prolog Trzech ubranych w szaro-niebieskie kombinezony mężczyzn kradnie sprzątaczce w banku kartę otwierająca wszystkie drzwi, związują ja i zamykają w schowku. 1. Pierwszy dzień w szkole Felix zaczyna gimnazjum w nowej szkole – gim im. Profesora Stefana Kuszmińskiego. Po oficjalnej uroczystości chłopiec... Więcej »

  • Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi - bohaterowie

    Głównych bohaterów powieści - Felixa, Neta i Nikę - poznajemy w ich pierwszym dniu w nowej szkole - gimnazjum imienia profesora Stefana Kuszmińskiego. Felix Polon – trzynastoletni, szczupły, jasnowłosy chłopiec o piwnych oczach. Mieszka z rodzicami w domu na przedmieściach Warszawy. Jego tata... Więcej »

  • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - problematyka

    Polski Harry Potter? Książka jest określana jako polski odpowiednik serii J.K. Rowling i rzeczywiście ma z nią wiele wspólnego. Książki opowiadają o przygodach trójki bohaterów w nastoletnim wieku - dwóch chłopców i dziewczyny - których przyjaźń zapoczątkowało rozpoczęcie... Więcej »

Komentarze (2)
1 + 4 =
Komentarze
Adrianna • 2019-11-17 11:30:35
spoko nawet
Emi • 2019-11-05 16:23:27
Jest dobrze