Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka Adama Cisowskiego

Ostatnio komentowane
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
SĄD SĄDEM A ,,SPRAWIEDLIWOŚĆ" TO ZUPEŁNIE INNA SPRAWA CHOĆ WIELU POCZCIWOTOM ZALEŻY...
LESZEK • 2020-01-24 09:05:27
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy”. Jest on niezwykle bystrym, siedemnastoletnim młodzieńcem, który zyskuje w szkole sławę detektywa potrafiącego rozwiązać każdą zagadkę. Można powiedzieć, że bohater stanowi uosobienie doskonałego połączenia sprytu, wyobraźni i cech romantycznych.

Niestrudzony detektyw

Już od pierwszych momentów akcji czytelnik ma okazję poznać Adasia jako szkolnego detektywa. Chłopcu bez trudu udaje się rozpracować metodę egzaminowania profesora Gąsowskiego, dzięki czemu wszyscy koledzy w klasie nie muszą się obawiać, że zostaną wyrwani do odpowiedzi nieprzygotowani. Kiedy profesor przez pomyłkę wywołuje innych uczniów niż powinien, Adaś przyznaje się do wszystkiego i zdobywa uznanie samego profesora i zyskuje przydomek „szatana”. Udaje mu się też rozwiązać zagadkę skradzionego pióra oraz tajemniczą defraudację pieniędzy przez jednego z uczniów szóstej klasy. Sława Adasia zatacza coraz szersze kręgi, dlatego profesor Gąsowski to właśnie jemu powierza rozwiązanie tajemniczej zagadki dotyczącej własnej rodziny. Okazuje się, że i z tym problemem młody detektyw radzi sobie znakomicie. Przeprowadza solidne dochodzenie,

Polecamy również:

  • Charakterystyka profesora Gąsowskiego

    Profesor Gąsowski to jeden z bohaterów powieści Kornela Makuszyńskiego, pt. „Szatan z siódmej klasy”. Gąsowski jest starszym nauczycielem historii, który posiada dość ekscentryczne usposobienie i styl ubioru. Profesor cieszy się ogromnym autorytetem wśród swoich... Więcej »

  • Szatan z siódmej klasy - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

    Wanda, nazywana przez swego stryja „kozą”, to młoda uczennica gimnazjum, zamieszkująca wraz z rodziną dworek w Bejgołach. Wanda przybywa do stryja z prośbą o pomoc i przekonuje Adasia, by odwiedził jej rodzinny dom. Chłopiec zgadza się przekonany nie tyle zagadką, co niezwykłą urodą dziewczyny (fiołkowe... Więcej »

Komentarze (3)
1 + 3 =
Komentarze
wolna loszka • 2017-04-25 17:54:33
To jest świetne dzięki
PLacek • 2017-02-12 15:57:15
nie nie nie źle źle źle
lol • 2017-02-05 19:07:15
genialne