Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Chrystus - Zbawiciel i Odkupiciel

Ostatnio komentowane
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
SĄD SĄDEM A ,,SPRAWIEDLIWOŚĆ" TO ZUPEŁNIE INNA SPRAWA CHOĆ WIELU POCZCIWOTOM ZALEŻY...
LESZEK • 2020-01-24 09:05:27
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Imię Jezus oznacza w języku hebrajskim „Bóg zbawia”. Zostaje ono nadane Synowi Bożemu jeszcze przed narodzinami. Archanioł Gabriel zwiastując Maryi wypowiedział słowa: Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus (Łk 1,31). Podobny werset znajduje się w Ewangelii św. Mateusza, kiedy anioł Pański zwraca się do Józefa: Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów (Mt 1,21). Zatem już w samym imieniu Jezusa znajduje się sens i cel Jego posłannictwa - wypełnienie historii zbawienia. Imię Jezusa świadczy także o Jego boskiej naturze.

Głównym powodem dla którego Bóg wysłał swojego Syna do ludzi i dla którego Syn stał się człowiekiem jest właśnie ostateczne odkupienie ludzkich grzechów: Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi (Rz 3, 25). Samo przyjęcie natury ludzkiej nazywane jest przez Kościół „Wcieleniem”.

Życie Chrystusa nazywane jest Misterium Odkupienia. Odkupienie dokonało się przede wszystkim przez śmierć Jezusa na krzyżu, ale jego elementy można odnaleźć w samej działalności Zbawiciela, który przez uzdrowienia i egzorcyzmy wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby (Mt 8, 17). Jezus nie

Polecamy również:

  • Historia zbawienia

    Zbawienie to – w znaczeniu ogólnym – wyzwolenie od cierpienia i zła. O tym czy człowiek zostanie zbawiony decyduje Bóg. Mówiąc o historii zbawienia ma się na myśli okres od chwili stworzenia do momentu ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa, czyli paruzji Więcej »

Komentarze (0)
2 + 2 =