Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Piątka z Zakątka - opracowanie (czas i miejsce akcji, problematyka)

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Akcja powieści Krystyny Drzewieckiej osadzona jest w warszawskich realiach lat 90. Wydarzenia opisywane przez narratora Krzysia mają miejsce w trakcie trwania roku szkolnego.

Bohaterowie są mieszkańcami ulicy Zakątek, znajdującej się w dzielnicy Żoliborz. Swoje przygody przeżywają na podwórku, w swoich domach, w szkole.

Problematyka

Książka „Piątka z Zakątka” może być dla dorosłego czytelnika odpowiedzią na pytanie jak dziecko w latach 90. XX wieku postrzega rzeczywistość, a dla współczesnego odbiorcy jest ciekawym świadectwem tego, jak wyglądało dzieciństwo bez smartfonów, tabletów, komputerów, które teraz stanowią podstawę czasu wolnego.

Świat powieści poznajemy z perspektywy dziesięcioletniego narratora, który jest członkiem podwórkowej bandy zwanej „Piątką z Zakątka”. W dowcipny sposób opisuje on codzienne sytuacje, jakie przydarzają się mu w domu i szkole. Pokazuje, że dzieci potrafią zorganizować sobie rozrywkę w ciekawy i pomysłowy sposób.

Świat dziecięcej wyobraźni przeplata się u Krystyny Drzewieckiej z ważnymi i wartościowymi zagadnieniami.

Znajdując pamiętnik dziewczynki z okresu Powstania Warszawskiego, poznają historię swojego miasta, która bardzo

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');