Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Piątka z Zakątka – streszczenie

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

„Piątka z Zakątka” to lekka i sympatyczna opowieść Krystyny Drzewieckiej przedstawiająca przygody czwórki dzieci i psa Bobika.

Są oni mieszkańcami warszawskiego Żoliborza, a dokładnie ulicy Zakątek. Narratorem całej opowieści jest chłopiec - Krzyś Paszkowski. Dziesięciolatek opowiada o ich wspólnych zabawach, domu, o życiu w szkole, nauczycielach i rodzicach.

Na samym początku narrator wyjaśnia czytelnikom, że najważniejszym członkiem ich bandy jest jamnik Bobik, zupełnie nadzwyczajny pies. Następnie Krzyś opisuje kolejne osoby z Piątki z Zakątka – Kaśka, ruda dziewczynka z ogromna ilością piegów. Razem z Krzysiem siedzi w szkolnej ławce i bije się lepiej niż niejeden chłopak w szkole.

Kolejna dziewczynka to uzdolniona artystycznie Magda. Delikatna i miła dziewczyna uczęszczająca do szkoły muzycznej. Ona jedna w całej bandzie chodzi do innej klasy niż pozostali.

Drugim chłopcem w tytułowej Piątce jest Tomek – najlepszy przyjaciel Krzysia, doskonale rysujący i grający w piłkę.

Nazwa ich grupy pochodzi od ulicy, na której mieszkają wszyscy bohaterowie. Gdy Krzyś poszedł do szkoły, pierwszą osoba jaką poznał był właśnie Tomek. Z czasem chłopcy zaprzyjaźnili się z Kasią i Bobikiem.

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');