Pamiętnik Felka Parerasa - opracowanie

Koncepcja

Książka Ewy Chotomskiej opisuje przygody małego pieska imieniem Felek. Narracja stylizowana jest na pamiętnik pisany przez samo zwierzątko. Odnajdziemy w niej uroczą perspektywę świata widzianego przez małego pupila. Przypomina ona sposób postrzegania rzeczywistości przez dziecko – nawinie, szczerze i dobrodusznie.

Piesek podróżuje ze swoimi nowymi właścicielkami po całej Polsce i przeżywa różne przygody. Występuje nawet w radiu i telewizji.

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, które czyta się bardzo lekko i przyjemnie.

Sam tytuł, a jednocześnie nazwisko głównego bohatera sugeruje czytelnikowi, że będzie to opowieść o szczęśliwym zwierzątku, który stara się przeżyć swoje życie jak najciekawiej, pomimo tego, że czasami przezywa chwile pełne grozy.

Felix po łacinie oznacza ‘szczęście’. To imię wybrała dla niego właścicielka z Powiśla, Karolina.

Przesłanie

Autorka w niekonwencjonalny sposób poruszyła ważny w społeczeństwie temat opieki nad domowymi zwierzętami. Dla dzieci istotnym przesłaniem jest fakt, że o czworonogi należy bardzo dbać, tak jak o innych domowników. Nie należy decydować się na przygarnięcie czworonoga wyłącznie ze względu na własną przyjemność.

Dzięki pamiętnikowej formie książki możemy poznać uczucia i emocje jakich doświadcza zwierzątko w wyniku różnych relacji i zdarzeń.

Polecamy również:

  • Pamiętnik Felka Parerasa - streszczenie

    Felek jest małym pieskiem, którego imię oznacza „szczęście”, a nazwisko „parę ras”. Bohater jest bowiem kundelkiem. Akcja rozpoczyna się z końcem grudnia, kiedy zwierzę zaczyna swoje nowe życie. Kilka tygodni temu został bowiem schwytany i zamknięty w pudle. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 1 =
Ostatnio komentowane
jd
dzebac diza • 2021-03-04 10:54:45
jak już to Majestat Udręki
Melcia321 • 2021-03-04 08:04:27
dostałam przez to jedynke
Kwiatek928 • 2021-03-02 20:49:03
nawet spoko
ja • 2021-03-02 19:05:24
Super!!!
Zanetttt___tt • 2021-03-02 07:12:41