Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Pamiętnik Felka Parerasa - opracowanie

Ostatnio komentowane
Martyna to berbeluch
Marcel • 2019-11-18 17:22:12
co ja robie
white seagull • 2019-11-18 13:43:47
siema siema
mechatronik • 2019-11-18 10:59:19
co to ma być
xd/ofuj • 2019-11-18 10:59:48
Fajne fajne ale i tak jedynka wpadła jak zyd do gazu pozdro
Jarosław/jaro • 2019-11-18 09:28:08
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Koncepcja

Książka Ewy Chotomskiej opisuje przygody małego pieska imieniem Felek. Narracja stylizowana jest na pamiętnik pisany przez samo zwierzątko. Odnajdziemy w niej uroczą perspektywę świata widzianego przez małego pupila. Przypomina ona sposób postrzegania rzeczywistości przez dziecko – nawinie, szczerze i dobrodusznie.

Piesek podróżuje ze swoimi nowymi właścicielkami po całej Polsce i przeżywa różne przygody. Występuje nawet w radiu i telewizji.

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, które czyta się bardzo lekko i przyjemnie.

Sam tytuł, a jednocześnie nazwisko głównego bohatera sugeruje czytelnikowi, że będzie to opowieść o szczęśliwym zwierzątku, który stara się przeżyć swoje życie jak najciekawiej, pomimo tego, że czasami przezywa chwile pełne grozy.

Felix po łacinie oznacza ‘szczęście’. To imię wybrała dla niego właścicielka z Powiśla, Karolina.

Przesłanie

Autorka w niekonwencjonalny sposób poruszyła ważny w społeczeństwie temat opieki nad domowymi zwierzętami. Dla dzieci istotnym przesłaniem jest fakt, że o czworonogi należy bardzo dbać, tak jak o innych domowników. Nie należy decydować się na przygarnięcie czworonoga wyłącznie ze względu na własną przyjemność.

Dzięki pamiętnikowej formie książki możemy poznać uczucia i emocje jakich doświadcza zwierzątko w wyniku różnych relacji i zdarzeń.

Polecamy również:

  • Pamiętnik Felka Parerasa - streszczenie

    Felek jest małym pieskiem, którego imię oznacza „szczęście”, a nazwisko „parę ras”. Bohater jest bowiem kundelkiem. Akcja rozpoczyna się z końcem grudnia, kiedy zwierzę zaczyna swoje nowe życie. Kilka tygodni temu został bowiem schwytany i zamknięty w pudle. Więcej »

Komentarze (0)
3 + 5 =